11 C
Panevėžys
Sekmadienis, 18 balandžio, 2021

Prijungtose Panevėžio rajono švietimo įstaigose ugdymo procesai nenutrūks

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Ramygalos gimnazija.

Įgyvendinamas Panevėžio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metais bendrasis planas. Įvykdžius pertvarkos planą, kuris palies tris švietimo įstaigas, ir toliau bus užtikrintas kokybiškas ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis ir vidurinis ugdymas bei sumažės valdymui ir administravimui skiriamos išlaidos.

Naujovės nuo rudens

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus aiškino, kokias rajono švietimo įstaigas palies pertvarka.

„Tai bus Vadoklių ir Miežiškių pagrindinės mokyklos ir Bernatonių mokykla-darželis. Jos bus reorganizuotos ir prijungtos prie kitų švietimo įstaigų. Prijungus prie kitų švietimo įstaigų, ugdymo procesas lieka toje pačioje vietoje“, – teigė K. Rimkus.

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo, Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė visų švietimo įstaigų reorganizacijoms.

„Vadoklių švietimo įstaiga bus prijungta prie Ramygalos gimnazijos. Tai pat reorganizuojama Bernatonių mokyklą-darželis, kuris bus prijungtas prie Piniavos mokyklos-darželio, o reorganizuota Miežiškių pagrindinė mokykla bus prijungta prie Raguvos gimnazijos. Šių švietimo įstaigų reorganizacijos planas įgyvendinamas iki rugpjūčio 31 dienos“, – aiškino K. Rimkus.

K. Rimkus.

Prireiks lėšų mokykloms

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas pasakojo, kad po švietimo įstaigų reorganizacijos sumažės darbuotojų skaičius.

„Vadoklių pagrindinės mokyklos reorganizacija sumažins darbuotojų skaičių – atsisakoma 8,62 pareigybės, bet nepasiūlius darbo ar atsisakius dirbti pasiūlytą darbą išeitinėms išmokoms bus reikalinga apie 10,5 tūkstančio eurų. Bernatonių mokykloje-darželyje išeitinėms išmokoms prireiks per 13 tūkstančių eurų, Miežiškių pagrindinėje mokykloje išeitinėms išmokoms reikės per 14,5 tūkstančio eurų. Lėšos šioms išmokoms bus skirtos iš biudžeto ir mokinio krepšelio“, – suskaičiavo išmokų dydžius K. Rimkus.

Konkursų nereikės

Išgirdęs klausimą, ar po reorganizacijos ir prijungus švietimo įstaigas prie kitų, teks skelbti konkursą ir ieškoti naujų vadovų, K. Rimkus pristatė švietimo įstaigų direktorius:

„Konkursų skelbti nereikės, nes reorganizuotose švietimo įstaigose neliks vadovų etatų. Ramygalos gimnazijai toliau vadovaus Algis Adašiūnas, Raguvos gimnazijai – Asta Sakalauskienė, o Piniavos mokyklai-darželiui – Alvida Tamošiūnienė.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajone vyks Jaunino reikalų tarybos rinkimai

confident-noyce

Skulptorių Eduardą Titą į Miežiškius atvedė meilė

confident-noyce

Laukiant grįžimo į klases, nerimą kelia prasta vaikų emocinė sveikata: psichologai pastebi išaugusį krūvį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau