21 C
Panevėžys
Trečiadienis, 5 rugpjūčio, 2020

Priešprieša tarp Seimo nario ir Panevėžio mero vis gilėja dalyvaukite apklausoje, kuris iš šių politikų turėtų vadovauti miestui

P. Urbšys ir R. Račkauskas.

Prieš trejus metus žengia koja kojon Seimo narys Povilas Urbšys ir dabar nuo pareigų nušalintas Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas šiuo metu – skirtingose barikadų pusėse.

Juoda katė tarp kadaise sutariančių politikų perbėgo šių metų pavasarį – gegužės mėnesio pradžioje, kai parlamentaras P. Urbšys pareiškė dalyvausiąs kitąmet tiesioginiuose mero rinkimuose.

Anot P. Urbšio, tuomet visuomeniniam judėjimui pasiūlęs įvertinti du galimus būsimų savivaldos rinkimų scenarijus: vienu atveju sąrašą į rinkimus vestų dabartinis meras, kitu – jis pats.

Sužinojęs apie tokius P. Urbšio ketinimus Panevėžio meras buvo kategoriškas. Jis tokius P. Urbšio ketinimus įvertino kaip bendražygio „šūvį į nugarą“ ir bandymą nesėkmingą veikimą Seime pakeisti į stabilesnes pareigas mero kėdėje.

Po tokių apsikeitimų nuomonėmis, praėjus beveik pusantro mėnesio, Panevėžio meras R. Račkauskas tapo įtariamuoju – pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu.

Todėl dabar P. Urbšys įsitikinęs, kad nebegali trauktis nuo užsibrėžto plano – dalyvauti tiesioginiuose mero rinkimuose. Esą jam kito pasirinkimo nepaliko nuo pareigų nušalintas meras R. Račkauskas, kuris nušalinimą vadina izoliacija nuo Panevėžio miesto reikalų.

Meras izoliuotas

Pasiteiravus, ar R. Račkausko nušalinimas yra jo izoliacija nuo miesto reikalų, o Panevėžys paliktas be mero, P. Urbšys svarstė.

Seimo narys P. Urbšys.

„Savotiškai jis yra teisus. R. Račkauskui pareikšti įtarimai korupciniais nusikaltimais ir yra surinkta pakankamai duomenų, kad užimamas pareigas gali naudoti galimoms nusikalstamoms veikoms. Todėl jis yra izoliuojamas nuo valdžios svertų. Kadangi meras mano, kad nušalintas meras su įtarimais – dovana miestui, tai bet kokie bandymai jį izoliuoti, R. Račkauskui nėra priimtini“, – kalbėjo politikas.

Darė kratą ir „Kartu“ būstinėje

Pasak P. Urbšio, prisiminus miesto vadovą Vitą Matuzą, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautą Buterlevičių bei Stasį Karčinską ir vicemerą, ir dabartinis meras kaltina ne save, bet kitus.

„Yra nusipaistoma iki tiek, kad P. Urbšys – tas žmogus, kuris gali daryti poveikį prokuratūrai. R. Račkauskas pamiršo, kad jis metė dėmę ant manęs – krata buvo atliekama ir judėjimo „Kartu“ būstinėje“, – kalbėjo Seimo narys.

Ieškos kaltų

Parlamentaras sako, kad teismas dar nepriėmė sprendimo pratęsti terminą neleisti merui eiti tiesioginių pareigų.

„Teismas dar nepatvirtino sprendimo tęsti mero nušalinimą nuo pareigų. Tačiau, kadangi nušalintas nuo pareigų meras panevėžiečių sąmonėje nori įtvirtinti mintį, kad nušalinimas nuo pareigų ir vaikščiojimas su korupcine uodega – normalu, jam tuomet atrodo keisti ketinimai pratęsti nušalinimą“, – mano P. Urbšys.

Gali ir nepratęsti nušalinimo

Išgirdęs klausimą, jog tokie nušalinimai nuo mero pareigų gali tęstis iki kitų metų – tiesioginių merų rinkimo laikotarpio, Seimo narys postringavo:

„Gali, jei yra pagrindo nušalinti, tai ir nušalins. Tačiau teismai, pradėję nagrinėti bylą, gali nepritarti nušalinimui ir sugrąžinti į pareigas. Bet iš savo praktikos galiu pasakyti, jei žmogus yra nušalinimas trims mėnesiams, surinkta pakankamai duomenų. Jeigu teismas nušalinimą pratęs, vadinasi medžiagos surinkta nemažai.“

Teisėjai „KK2“ nežiūri

Pasakius, kad nušalintas nuo pareigų meras R. Račkauskas socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje svarsto, esą prokuratūros prašymas nušalinti nuo pareigų atsiranda po kelių dienų, kai P. Urbšys laidoje „KK2“ suvaidino atgailautoją, Seimo narys aiškino:

„Jeigu R. Račkauskas mano, kad teisėjai žiūri „KK2“ laidas ir pagal tai priiminėja sprendimus, toks jo ir suvokimas.“

Nepaliko kito pasirinkimo

Kadangi parlamentaras pareiškė, kad kai kurie duomenys rodo, jog R. Račkausko nušalinimas nuo pareigų gali tęstis iki kitų metų, kol prasidės rinkimų periodas, teiraujamės, ar P. Urbšys tikrai dalyvaus tiesioginiuose mero rinkimuose?

„Tam, kad dalyvaučiau rinkimuose, reikia suburti komandą, turėti sąrašą. Kita vertus, R. Račkauskas man nepaliko kito pasirinkimo. Jis pasinaudojo mano pavarde, mano idėjomis.“

R. Račkauskas.

Stebisi, kodėl P. Urbšys atsiprašinėja mero vardu

Tuo tarpu Panevėžio miesto meras socialiniame tinkle „Facebook“ teigė, kad teismas dar nepriėmė sprendimo ir lyg gali tikėtis, kad prokuratūros prašymas nebus patenkintas, tačiau teigia, kaip galima to tikėtis, kai net nėra informuojamas, kad toks prokurorų prašymas vėl nušalinti nuo pareigų apskritai egzistuoja ir bus svarstomas.

Beje, meras teigė, kad apie tai, kad prokurorai kreipėsi į teismą dėl nušalinimo sužinojo iš JP žurnalistų. Tiesa, ar nušalinti merą vėl 3 mėnesiams nuo pareigų, Panevėžio apylinkės teismas spręs šią savaitę.

„Kaip galiu tikėtis, kai prokuratūros prašymas atsiranda vos po kelių dienų po to, kai Povilas Urbšys laidoje „KK2“ suvaidina atgailautoją, atsiprašinėja mano vardu (lyg aš būčiau miręs) ir matuojasi Panevėžio miesto mero kėdę, šaukdamas „Drakonas mirė – šlovė drakonui!“. Ar galiu tikėtis, kad po tokio Lietuvos Respublikos seimo nario drakoniško puolimo ir fantazijų teismas priims teisinga ir nešališką sprendimą? NE.

Ar tokie įstatymai, kai už akių priimamas sprendimas nušalinti žmogų nuo darbo, paliekant jį be pajamų šaltinio nepažeidžia jo teisių? Ar visu tuo nepažeidžiami konstituciniai viešumo ir teisės į gynybą ir į darbą principai? Mano manymu – pažeidžiami ir tai mažų mažiausiai yra neteisinga. Ar su tuo reikia susitaikyti? Ar aš su tuo turiu susitaikyti? NE, aš nesitaikysiu.

Buvau jūsų išrinktas Panevėžio miesto meru, daviau priesaiką ir įsipareigojau dirbti visų panevėžiečių labui. Žadėjau būti atviras, todėl darysiu viską, kad jūs gautumėte informaciją ir galėtumėte spręsti apie savo merą ne iš Povilo Urbšio vaidybos laidoje „KK2“, ne iš nuogirdas, paskalas ir apkalbas skleidžiančių pavyduolių, bet tiesiogiai iš manęs. Tam naudosiu tiek Facebook, tiek kitas prieinamas informavimo priemones.

Be viso to, aš ir toliau kovosiu už savo ir visų panevėžiečių teises, bei lūkesčius gyventi kasdien vis labiau gražėjančiame mūsų mieste“, – socialiniame tinkle rašė Panevėžio miesto meras R. Račkauskas.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Paleckis teismo prašo sušvelninti jam skirtą intensyvią priežiūrą

confident-noyce

Teismas atidėjo buvusio teisėjo V. Bavėjano ieškinio dėl atleidimo nagrinėjimą

confident-noyce

Teismas atsisakė priimti R. Kurlianskio skundą dėl VSD, prokurorų ir teisėjų veiksmų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau