Prieš naujos Laisvės partijos steigimą – bandymas perimti pavadinimą

Prieš naujos Laisvės partijos steigimą – bandymas perimti pavadinimą

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / LRS nuotr.

A. Armonaitė.

Naują Laisvės partiją steigiantys liberalūs politikai iki suvažiavimo likus savaitei susidūrė su kliūtimis bandydami išlaikyti teises į šį pavadinimą.

Viena partijos steigėjų parlamentarė Aušrinė Armonaitė Registrų centre pavadinimą „Laisvės partija“ rezervavo pernai lapkritį.

Anot jos, rezervacija galiojo iki gegužės 23 dienos – ši informacija skelbiama viešai, o po vidurnakčio bandant elektroniniu būdu pratęsti pavadinimą Registrų centro sistema to padaryti neleido.

BIC

Seimo narė tvirtina bandžiusi pavadinimą keliskart rezervuoti naktį ir rytą, o tuomet sužinojusi, kad analogiškas pavadinimas „Laisvės partija“ rezervuotas Kaune, pateikus raštišką prašymą. Tuomet tokį prašymą raštu pateikė ir A. Armonaitė – jie šiuo metu yra vienodo statuso, tikrinami.

„Mes siekiame pratęsti „Laisvės partija“ pavadinimo teisę sau, nes buvome savininkai šito pavadinimo, dėl viso pikto esame registravę ir „Lietuvos laisvės partija“, bet norėtume trumpesnio, aiškesnio. To, kad oponentai bando kišti pagalius į ratus, mes to tikėjomės, gaila, kad tai daroma tokia brutaliu būdu“, – BNS sakė A. Armonaitė.

Registrų centras teigia, jog aiškinasi situaciją, o teisės aktai nenumato galimybės pratęsti laikinai į Juridinių asmenų registrą įtraukto pavadinimo laikinos apsaugos termino.

Tas pats pavadinimas gali būti laikinai įtrauktas į Juridinių asmenų registrą ne anksčiau kaip kitą dieną po 6 mėnesių termino pabaigos.

Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus BNS patvirtino, kad per pastarąją parą tiek elektroniniu būdu, tiek raštu iš skirtingų asmenų gauti prašymai dėl pavadinimo „Laisvės partija“ rezervavimo.

„Visi gauti prašymai išnagrinėjami ir sprendimai dėl jų įtraukimo į Juridinių asmenų registrą priimami per 1 darbo dieną. Šiuo konkrečiu atveju taip ir bus padaryta – bus įvertintos visos aplinkybės ir priimtas objektyvus ir teisiškai pagrįstas sprendimas. Užtikriname, kad Registrų centras neteikia jokių išskirtinių sąlygų klientams, savo veiklą ir paslaugų teikimą grindžia lygiateisiškumo principais“, – teigiama Registrų centro atsakyme.

Laisvės partiją steigia Liberalų sąjūdį palikę politikai, tarp jų – sostinės meras Remigijus Šimašius, parlamentarė A. Armonaitė, buvusi Seimo narė Dalia Kuodytė.

Steigiamasis partijos suvažiavimas numatytas birželio pirmąją.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.