Prieš moksleivį ranką pakėlusiai Vadoklių pagrindinės mokyklos mokytojai leido dirbti toliau

Prieš moksleivį ranką pakėlusiai Vadoklių pagrindinės mokyklos mokytojai leido dirbti toliau

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP nuotr.

Vadoklių pagrindinėje mokykloje sausio pabaigoje įvyko nemalonus incidentas – moksleivis nufilmavo, kaip per informatikos pamoką mokytoja šaukia ant devintos klasės mokinio ir trenkia vaikinui delnu per pakaušį.

– Kaip pasibaigė daugiau kaip prieš mėnesį įvykę nemalonus incidentas Vadoklių pagrindinėje mokykloje? – „Tėvynės“ korespondentė paklausė Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Kęstučio Rimkaus.

 – Laikinai einantis mokyklos direktoriaus pareigas Algis Adašiūnas įvertino situaciją ir priėmė sprendimą skirti mokytojai drausminę nuobaudą.

K. Rimkus.

BIC

– Kokia tai nuobauda?

– Vadovautasi Darbo kodekso 58-u straipsniu. Jei per metus bus padarytas antras toks pat prasižengimas, mokytoja bus atleista iš darbo. Pyktis – neprofesionalumo požymis.

– Po incidento jūs teigėte, kad bus sukviesta vaiko gerovės komisija ir posėdyje bus aptartas bei įvertintas mokytojos elgesys.

– Vaiko gerovės komisijos posėdžio nebuvo, bet konsultavomės su teisėsaugos – prokuratūros, policijos – specialistais. Jie patarė, kadangi mokyklose vyksta įvairūs incidentai tarp mokytojų ir moksleivių, vadovautis patvirtintomis vidaus taisyklėmis. Jose aiškiai parašyta, kad mokiniams pamokų metu negalima naudotis mobiliaisiais telefonais. Taip yra parašyta ir Vadoklių pagrindinės mokyklos vidaus taisyklėse.

– Ar pasitaiko panašių incidentų, koks buvo Vadokliuose, kitose rajono mokyklose?

– Tai labai retas atvejis. Šiais metais tai pirmas toks nemalonus incidentas. Šiaip pasitaiko, kai mokiniai neklauso mokytojų, šaiposi iš jų. Tiesiog mokytojams reikia mokėti suvaldyti mokinius pamokų metu, o įvykus incidentui nutraukti pamoką ir kreiptis pagalbos į kolegas.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.