Prieš maudymosi sezoną brangins pirties paslaugas

Prieš maudymosi sezoną brangins pirties paslaugas

Gintautas SUBAČIUS / JP nuotr.

Pavasaris, nors ir nenoriai, tačiau po truputį žengia artindamas maudymosi sezoną, tuo tarpu Panevėžio miesto politikai artimiausiame tarybos posėdyje ketina didinti vienintelės miesto valdiškos pirties paslaugų kainas.

Panevėžio miesto savivaldybei priklausanti bendrovė “Panevėžio pirtis” jau daugelį metų stovi ant išgyvenimo ribos, tačiau valdžia mokėdama solidžias kompensacijas jos nesiryžta uždaryti, nes ji kartu atlieka ir socialines funkcijas. Pernai už lengvatų turintiems panevėžiečiams suteiktas paslaugas jai savivaldybė išmokėjo maždaug 11,5 tūkst. Eur.

Pridėjus šią sumą, pernai Panevėžio miesto pirtis uždirbo 67 229 Eur, tačiau išleido 78 643 Eur ir vėl patyrė nuostolių, todėl prašoma nuo gegužės 1-osios didinti paslaugų kainas.

BIC

“Panevėžio pirties” vadovo Alfonso Morkvėno pateiktame prašyme nurodoma, kad tarifai nesikeitė nuo 2009 metų, nors didėjo darbo užmokestis, komunaliniai mokesčiai. Iki šiol už maudymosi miesto pirtyje valandą suaugusieji mokėjo 4,34 Eur (15 Lt), o vaikai iki 12 metų – 2,32 EUR (7 Lt).

Jei pritars miesto taryba Panevėžio pirties paslaugos suaugusiesiems pabrangs iki 5 Eur, o vaikams iki 12 metų – iki 2,5 Eur.

Prašyme padidinti pirties paslaugų kainas A. Morkvėnas nurodo, kad Vilniaus, Kauno, Ukmergės pirčių teikiamų paslaugų kaina tik prasideda nuo 5 Eur, o rajono savivaldybė savo pirtims, kur paslaugų kaina yra 30 proc. mažesnė nei mieste, yra numačiusi 81 tūkst. Eur dotacijų, todėl susidaro nelygios konkurencijos sąlygas.

Remiantis pono A. Morkvėno aiškinimu išeitų, jog norint, kad miestiečiai nebevažiuotų pertis į rajono pirtis reikėtų mažinti miesto pirties teikiamų paslaugų įkainius. Dabar gi siūloma tą kainų atotrūkį tarp rajono tik didinti… O dar prieš pat maudymosi atviruose vandens telkiniuose sezoną.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.