Priėmus Amnestijos įstatymą, į laisvę durys gali atsiverti 25 nuteistosioms

Kitų metų pradžioje dalis nuteistųjų turėtų sulaukti amnestijos – Seimas priėmė specialų Amnestijos įstatymą.

 

Amnestiją inicijavo „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ir popiežiaus Pranciškaus vizito proga.

Tikslaus skaičiaus nežino

Amnestija palies ir Panevėžio pataisos namų nuteistąsias. Įstaigos vadovas Edvardas Norvaišas naujienų portalui JP sakė, kad dar tiksliai negalįs pasakyti, kiek nuteistųjų galės pasinaudoti Amnestijos įstatymu.

„Tikslaus skaičiaus dar nežinome. Reikia išnagrinėti įstatymą, nes jame yra daug saugiklių, sąlygų – ne visos moterys galės išeiti į laisvę.  Dabar įstaigoje yra 264 moterys, iš jų tris nėščios ir 13 mamų su 14 mažamečių vaikų. Tik išnagrinėję visas situacijas, galėsime tiksliai pasakyti, kiek nuteistųjų moterų galės pasinaudoti amnestija“, – sakė E. Norvaišas.

E. Norvaišas.

Gali paliesti 25 moteris

Vasaros pabaigoje, kai buvo pradėta kalbėti apie Amnestijos įstatymą, Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Vladislovas Navickas tuomet portalui JP sakė:

„Atlikome paskaičiavimus pagal pateiktą projekto redakciją. Pataisos namuose amnestijos įstatymas paliestų 25 moteris. Ne toks didelis skaičius. Vienuolika būtų paleistos, o keturiolikai sumažinamas bausmės laikas. Realiai viskas paaiškės, kai bus priimtas įstatymo projektas. Pagal dabartinį projektą, jeigu jis būtų priimtas, jį įvykdyti turėtume per 3 mėnesius.“

Amnestijos sąlygos

Pagal įstatymą, nuo neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalies bus atleidžiamos nėščios moterys ir motinos, auginančios vaiką pataisos įstaigoje ir nuteistos laisvės atėmimo bausme iki šešerių metų, taip pat nepilnamečiai, nuteisti laisvės atėmimo bausme iki trejų metų, kuriems nusikaltimo padarymo metu nebuvo suėję 18 metų.

Amnestijos gali tikėtis ir nusikaltę neįgalieji, kuriems nustatytas 0–40 proc. darbingumo lygis arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, taip pat pusiaukelės namuose bausmę atliekantys nuteistieji, kurie nuo perkėlimo į pusiaukelės namus jau atliko trečdalį neatliktos laisvės atėmimo bausmės.

Nuo neatliktos arešto bausmės dalies bus atleidžiami nuteistieji, kurie tokie bausmę atlieka savo poilsio dienomis, taip pat švenčių dienomis ir per atostogas, išskyrus nuteistuosius, kuriems areštas skirtas už vengimą atlikti kitą bausmę ar baudžiamojo poveikio priemonę.

Vienais metais bausmės laikas bus sutrumpintas pirmą kartą laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems, jeigu jiems skirta bausmė neviršija trejų metų ir jeigu jų nusikalstamo elgesio rizika yra gerokai sumažėjusi arba žema.

Dar daliai nuteistųjų bausmės bus sumažintos perpus, trečdaliu arba ketvirtadaliu.

Įstatyme taip pat numatyta, kad amnestija netaikoma asmenims, nuteistiems už genocidą, karo nusikaltimus, disponavimą narkotikais, nusikaltimus finansų sistemai, valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, visuomenės saugumui, nuteistiesiems iki gyvos galvos, recidyvistams.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Pravieniškių pataisos namuose įsibrauta į pareigūnų kabinetus

confident-noyce

Alytaus atviroje kolonijoje per patikrinimą pasigesta nuteistojo

confident-noyce

Kaliniams į Pravieniškių pataisos namus mėginta permesti telefonų, metalo pjūklų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau