Prie Smilgių seniūnijos vairo stojo buvęs Panevėžio apygardos probacijos tarnybos direktorius

E. Toliušis.
E. Toliušis.

Dar nėra nė pusmečio, kai prie Smilgių seniūnijos vairo stojo Edmundas Toliušis, o šiame krašte jau jaučiasi savas. Štai ir vykusioje Smilgių kraštiečių šventėje, tradiciniame Sekminių renginyje, jis dalyvavo ir džiaugėsi susirinkusiųjų gausa.

„Per Smilgių gyvenvietę važiuodamas mačiau retą sodybą, kurios kieme bent keli automobiliai nestovėtų. Vyko ir kraštiečių registracija – buvo rinkti kontaktai tų, kurie apie renginius gyvenvietėje tiesiogiai informaciją nori gauti – tai sąraše puikavosi daugiau nei 200 pavardžių, o dar ne visi prie stalelio priėjo. Manau, dar antra tiek jų būta“, – pasakoja Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis.

Dairėsi tikslingai

Buvęs Panevėžio apygardos probacijos tarnybos direktorius ankstesnes savo pareigas apleido pernai rugsėjo mėnesį, nusprendęs atsisveikinti su šešiolika metų trukusia tarnyba ir pasitraukti į jau uždirbtą poilsį. Pareigūnai į pensiją išeina anksčiau. Kiek atsipūtęs nuo netikėtumais ir sudėtingomis situacijomis pasižyminčios profesijos, E. Toliušis ėmė ieškoti naujos veiklos.

„Ankstesnėse pareigose nemažai teko bendrauti su įvairių profesijų atstovais – politikais, bendruomenių primininkais, organizacijų vadovais  – aš nepraleisdavau progos pasiteirauti, kaip atrodo jų darbo diena, su kokiais iššūkiais susiduriama. Išsiklausinėjęs supratau, kad seniūno pareigose neprapulčiau, o ir sritis man labai įdomi. Tad išsilaikiau bendrųjų gebėjimų,  vadovavimo gebėjimų testus ir ėmiau stebėti skelbiamus konkursus į darbo vietas Panevėžyje ir aplink jį“, – pasakoja nuo vasario pradžios Smilgiuose dirbantis seniūnas.

Anot pašnekovo, jam gyvenime neretai sekasi. Ne kitaip galėtų įvardinti ir galimybę dirbti Smilgiuose. Jis atvirauja, kad vos paskelbus konkursą seniūno pareigoms ėmė domėtis Smilgių seniūnija: gyventojų skaičiumi, aplinka, ekonomine situacija, žmonių sėslumu, nekilnojamojo turto rinka, su darželio renovacija susijusiais planais. Pasidomėjo ir žmonėmis, su kuriais iš šio krašto teko susidurti ankstesniame darbe.

„Ir žinote, sąraše nebuvo nė vieno. Dar kas labai maloniai nustebino – tai gyventojų sėslumas. Per kiek daugiau nei pusmetį čia parduotų ar įsigytų namų buvo vienetai, gyventojų skaičius mažai kinta. Senoliai savo namus perleidžia vaikams, anūkams, o šie vertina galimybę čia atvažiuoti, kad ir pavasarojimui. Net ir kraštiečių šventėje tai buvo matyti“, – savo atradimus vardija E. Toliušis.

Sauso, monotoniško darbo nemėgstantis vyras pripažįsta, kad į darbą iš Panevėžio miesto šiuo metu važiuoja noriai, o labiausiai žavi galimybė pietų pertraukos metu pasivaikščioti po ramią gyvenvietę.

Problemų būna įvairių

„Šienauti, šienauti, šienauti ir dar kartą šienauti, štai tokia pagrindinė mūsų užduotis pastaruoju metu. Smilgių seniūnijoje dabar renginių metas: Smilgiuose – Sekminės, Perekšliuose – Joninės, Sujetuose bus Oninės. Žmonės laukia šių švenčių, laukia svečių, tad reikia pasiruošti“, – pasakoja pašnekovas.

Anot jo, neapsieinama ir be bendruomenių pagalbos. Jos itin draugiškos, neretai sava iniciatyva imasi pokyčių. Perekšliuose bendruomenė šalia tvenkinuko planuoja įrengti poilsio aikštelę, nedidelį pliažą. Smilgiuose bendruomenė pagalvojo apie iš tolėliau atvykstančius žmones – pripirko laistytuvų, kuriais naudojasi visi kapinių lankytojai.

„Ir nė vienas kol kas nedingo“, – džiaugiasi E. Toliušis.

E. Toliušis.

Žmonės Smilgių seniūnijoje labai pastabūs. Viena moteris, saugodama gyvenvietės kelius, pranešė apie važiuojančius didelių gabaritų automobilius. Tiesa, jie ten ir galėjo važiuoti, bet štai ji susirūpinusi paskambino, pranešė. Aną savaitę nevietiniai žmonės apie kačiuką medyje pranešė – jis buvo išgelbėtas ir net seniūnijos darbuotojų iniciatyva apgyvendintas naujuose namuose. Šią savaitę seniūnui teko ieškoti suarto kelio, susiginčijusioms šalims padėti susitarti.

,,Būna, žmonės ir patys pasiskundžia, ir kitus paskundžia. Visko būna, bet nesu matęs gyvenvietėje prirakinto dviračio, – stebisi seniūnas. – Paklausiau ir seniūnijos darbuotojų – joms tai įprasta. Aš apie tai ir draugams Vilniuje pasakoju, fotografijas rodau – saugiausia seniūnija šalyje.“

Rajone daugiau dėmesio žmogui

Edmundas Toliušis atkreipia dėmesį, kad Panevėžio rajone žmonės nepaliekami bėdoje. Jei reikia, seniūnijos darbuotojos ir po darbo valandų, ir savaitgalį, ir net naktį vyksta pas žmones.

„Jei ateina koks vyresnio amžiaus žmogus su prašymu pažymai ir priduria, jog jam autobusas po 10 minučių, atidėsime kitus darbus į šalį, kad tik jis į tą autobusą su pažyma rankoje įliptų. Panevėžyje vieno langelio principu veikiančioje savivaldybėje tektų laukti porą savaičių“, – sako E. Toliušis.

Šiuo metu Smilgių seniūnija ruošiasi senųjų kapinių vartų tvarkymui ir, žinoma, didžiosioms gyvenviečių šventėms. Paklaustas, ko norėtų palinkėti sau artimiausiuose darbuose, naujasis Smilgių seniūnas sako, kad palankių sprendimų.

„Linkėčiau bendro, vieningo, draugiško darbo seniūnijos labui kartu su vietiniais žmonėmis, bendruomenėmis, vietos įmonėmis bei organizacijomis“, – paatvirauja E. Toliušis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio muzikiniam teatrui ieškomas vadovas: paskelbtas konkursas

confident-noyce

Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centrui ir toliau vadovaus P. Leikauskas

confident-noyce

A. Dulkys laikinai nušalino Visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau