Prie miesto švaros itin nenori prisidėti prekybos centrai

Prie miesto švaros itin nenori prisidėti prekybos centrai

Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Maurikijus Grėbliūnas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Kvedaras surengė pasitarimą. Jame su Miesto ūkio, AB „Panevėžio specialus autotransportas“ specialistais aptarta, kaip efektyvinti miesto valymą.

„Ši žiema pažėrė nemalonių staigmenų. Nuolat keičiantis temperatūrai (iš teigiamos į neigiamą) ir oro sąlygoms ypač sudėtinga užtikrinti, kad po miestą važinėti ir vaikščioti būtų saugu. Išeitis – miesto tvarka ir švara rūpintis ne tik Savivaldybei, AB „Panevėžio specialus autotransportas“, bet ir įmonėms, įstaigoms, organizacijoms, pagaliau patiems gyventojams. Tik bendromis pastangomis pasieksime geriausių rezultatų“, – sako administracijos direktoriaus pavaduotojas Ž. Kvedaras.

Šiuo metu miestą švarinančioje įmonėje dirba 40 valytojų. Dar 12 – per viešųjų darbų programą. Mechanizuotai (rankiniu būdu) ir mašinomis valoma beveik kasdien. Specialistų teigimu, pagal skiriamas lėšas miestas tvarkomas maksimaliai. Pirmiausia – centras, pagrindinės, judriausios gatvės, žmonių labiausiai lankomos vietos. Rankomis šluojama, barstoma beveik 138,5 tūkst. kv. m šaligatvių, autobusų stotelių, perėjų ir kt., mechanizuotu būdu (traktorinėmis šluotomis) – beveik 110 tūkst. kv. m pėsčiųjų ir dviračių takų, šaligatvių, barstoma beveik 161,3 km važiuojamosios gatvių dalies, sniegas šluojamas nuo daugiau kaip 1,1 mln. kv. m.

BIC

Visgi apvažiavus ir apžiūrėjus gatves bei šaligatvius nutarta perorganizuoti darbą, kad smėlio ir chloridų mišiniu pabarstytos slidesnės vietos – Klaipėdos, Dariaus ir Girėno, Parko, Marijonų, A. Jakšto gatvės ir šaligatviai, Liepų al., prie poliklinikų ir kt.

„Pastebėjome, kad šiemet prie miesto švaros itin nenori prisidėti prekybos centrai (pavyzdžiui, „Rimi“), degalinės, turgavietės“, – sako Miesto ūkio skyriaus vyr. specialistė Vilija Gylienė.

Savivaldybė dar kartą primena: įmonės, įstaigos ir organizacijos, privačių valdų savininkai privalo prižiūrėti naudojamas, nuomojamas, nuosavybės teise priklausančias ir priskirtas teritorijas (ne daugiau kaip 20 m nuo pastatų ar sklypo ribų, iki gatvių važiuojamosios dalies) – prasidėjus plikšalai ar esant slidžiai dangai barstyti šaligatvius, takus smėlio ir chloridų mišiniu ar kitomis medžiagomis. Jeigu pastatai ar sklypas priklauso keliems savininkams – prižiūrimas plotas turi būti valomas proporcingai pagal valdomą pastato dalį (nesant pasiskirstymo atsakomybė tenka visiems).

Daugiabučių namų gyventojai privalo tvarkytis LR teisės aktų, sutarčių pagrindu priskirtuose, Savivaldybės tarybos detaliaisiais planais suformuotuose plotuose, o nesant detaliųjų planų ar juose nesant naudojamos teritorijos – priskirtose tarpusavio sutarimu (su Miesto ūkio skyriumi suderinus schemą), bet ne daugiau kaip 20 m nuo pastatų.

Neabejingiems miesto švarai žmonėms įvairiose vietose pastatyta naudotis per 400 smėlio dėžių – teritorijai nuo slidžios dangos apsaugoti.

Siekdamas užtikrinti geresnę miesto priežiūrą Viešosios tvarkos ir kontrolės skyrius organizuos daugiau reidų. Jais tikrins, kaip priklausančius ar priskirtus plotus valo įmonės, įstaigos, organizacijos bei privatūs asmenys. Neprisidedantiems prie miesto švarinimo gali būti skiriamos baudos.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.