Prie įspėjamojo streiko jungiasi panevėžiečiai dėstytojai bei studentai

Prie įspėjamojo streiko jungiasi panevėžiečiai dėstytojai bei studentai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, BNS nuotr.

Rytoj, ketvirtadienį, prie dalies mokytojų, dėstytojų rengiamo dviejų valandų įspėjamojo streiko bei piketų jungsis ir Lietuvos studentų sąjunga (LSS).

Prie įspėjamojo streiko jungsis ne tik Panevėžio švietimo įstaigos, bet ir Kolegija bei KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (TVF).

BIC

Ketvirtadienį dviejų valandų įspėjamąjį streiką rengia pedagogus vienijanti Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, taip pat Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas ir LSS. Planuojami piketai prie Vyriausybės ir Finansų ministerijos.

Streikui neprieštarauja

KTU Panevėžio TVF dekanė Daiva Žostautienė naujienų portalui JP teigė, įspėjamąjį streiką palaiko.

„Agitacijos nėra, bet nėra priešpriešos ar draudimų. Dėstytojų ir studentų pasirinkimas laisvas. Patys sprendžia, ar dalyvaus, kiek dalyvaus streike. Pasakyti skaičių – negaliu“, – aiškino dekanė D. Žostautienė.

D. Žostautienė.

Būtina tvarkyti

Panevėžio kolegijos direktorius Gediminas Sargūnas teigė, kad gavo informaciją apie rytdienos įspėjamąjį streiką.

„Kolegijoje veikia dvi profsąjungos ir jos planuoja dalyvauti streike. Nėra jokio prieštaravimo, ar draudimo dėl dalyvavimo. Švietimo sistemą būtina tvarkyti ir gal įspėjamieji streikai padės. Šalies vyriausybė ir Seimas privalo tvarkyti aukštojo mokslo sistemos reikalus“, – teigė Kolegijos vadovas.

G. Sargūnas.

Dalyvaus streike

Panevėžyje apie pasirengimą ir numatomą dalyvavimą įspėjamajame streike informavo 17 miesto švietimo įstaigų profesinės organizacijos: lopšelių-darželių „Aušra“, „Gintarėlis“, Kastyčio Ramanausko, „Nykštukas“, „Varpelis“, „Kregždutė“, „Žvaigždutė“, „Rugelis“, „Vaivorykštė“, „Diemedis“; pradinė mokykla; „Aušros“ progimnazija; Mykolo Karkos bei kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos; 5-oji, Juozo Miltinio bei „Minties“ gimnazijos.

Pasigendama aiškumo

Įspėjamojo streiko dokumentuose pažymima, kad švietimo sistemoje vykstantys pokyčiai, susiję su nenuosekliu aukštųjų mokyklų konsolidacijos procesu, etatiniu mokytojų atlyginimo modelio įgyvendinimu bei keičiama priėmimo į aukštąsias mokyklas sistema, kelia įtampą, nesutarimus bei susipriešinimą akademinės bendruomenės tarpe.

Pasigendama aiškumo įgyvendinant Vyriausybės programą, taip pat kritikuojama valdžia, jog ši nevykdo pasirašytos kolektyvinės švietimo ir mokslo šakos įsipareigojimų.

Prašo papildomų lėšų

Pažymima, kad planai kitąmet švietimui skirti 4,6 proc. nuo bendrojo vidaus produkto yra kuklesni, nei šiemet (4,64 proc. nuo BVP), o remiantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) 2019 metų duomenimis, Lietuva pagal finansavimą vienam mokiniui ar studentui buvo tarp labiausiai atsiliekančių šalių ir nuo ES bei EBPO šalių vidurkio atsiliko daugiau negu du kartus.

Pedagogai siekia, jog Vyriausybė papildomai rastų apie 62 mln. eurų kitų metų biudžeto projekte siekiant įgyvendinti profsąjungos susitarimą. Aukštųjų mokyklų dėstytojų profsąjunga reikalauja Vyriausybės pasirašyti šiemet suderėtus kolektyvinės sutarties papildymus su darbuotojų atstovais.

Jie taip pat reikalauja, jog mokslo darbuotojams ir kitiems tyrėjams bazinis atlyginimas kasmet būtų didinamas bent po 10 proc. ir 2025 sudarytų 150 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.