Prezidentūra: Vyriausybė turi gerai pagrįsti naujų viceministrų poreikį

Prezidentūra: Vyriausybė turi gerai pagrįsti naujų viceministrų poreikį

BNS / DELFI nuotr.

P. Mačiulis.

Vyriausybei pritarus ketvirtų susisiekimo ir kultūros viceministrų pareigybių įsteigimui, prezidento Gitano Nausėdos patarėjas teigia, kad toks poreikis turi būti gerai įvertintas ir pagrįstas. 

„Jeigu jūs jau užduodate klausimą, akivaizdu, kad yra abejonė ne tiktai jums, turbūt ir nemažai daliai visuomenės, dėl to Vyriausybė turi tikrai labai pasistengti įrodant, kad šios naujos pozicijos yra skirtos dėl to, kad atsirado naujos funkcijos, naujų papildomų darbų“, – LRT radijui sakė prezidento patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis.

Pasak jo, turint omenyje, kad bet kokiose svarbiose pareigose reikia tam tikro iki kelių mėnesių trunkančio apsipratimo ir adaptacijos laikotarpio, vargu, ar naujų pareigybių produktyvumas per likusį laiką iki šių metų Seimo rinkimų bus didelis.

BIC

Į klausimą, kokie prezidento santykiai su Vyriausybe, P. Mačiulis teigia, kad jie yra dalykiški.

„Vėlgi, nepaisant to, kad atskiromis temomis turi prezidentas kritišką nuomonę, tai nereiškia, kad tai yra kažkokie ženklai, kurie rodytų, kad prezidentas nenori dirbti, kritikuoja ar nori pakeisti šitą Vyriausybę. Jokiu būdu. Prezidentas dirba savo darbą, rūpinasi visomis temomis“, – sako prezidento patarėjas.

BNS primena, kad ministrų kabinetas trečiadienį posėdyje pritarė ketvirtų Susisiekimo ir Kultūros ministerijų viceministrų pareigybių įsteigimui.

Pasak kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, ketvirto viceministro reikia tam, kad iki kadencijos pabaigos būtų įgyvendintos Vyriausybės programos nuostatos. Ministro teigimu, naujam viceministrui „numatyti labai konkretūs darbai“.

„Tarp jų – bazinio kultūros paslaugų paketo sukūrimas ir koordinavimas, teisės aktai, skirti tautinių mažumų politikai, istorinio atminimo įamžinimui skirtų teisės aktų parengimas“, – sakė ministras.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sakė, kad ketvirto susisiekimo viceministro reikia siekiant užtikrinti europinės vėžės geležinkelio projekto „Rail Baltica“ tęstinumą, praplečiant klimato kaitos tematiką ir diskutuojant dėl vežėjų veiklą reglamentuojančio Mobilumo paketo.

Praėjusią savaitę abejones dėl ketvirtų viceministrų pareigybių steigimo tikslingumo Kultūros ir Susisiekimo ministerijose kėlė aplinkos, socialinės apsaugos ir darbo, žemės ūkio ministrai.

Tuomet buvo abejojama, ar tikslinga steigti pareigybes tik dviejose ministerijose ir likus vos kiek daugiau nei pusmečiui iki naujų Seimo rinkimų.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.