Prezidento susitikimuose su EBPO ir PPO vadovais – dėmesys Ukrainai

AutoriusJPFotoLRP

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, dalyvaujantis Šveicarijoje vykstančiame Davoso pasaulio ekonomikos forume, susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Matiasu Kormanu ir Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generaline direktore Ngozi Okonjo-Iweala. Susitikimuose aptartos Rusijos karo pasekmės Ukrainai ir tarptautinei prekybai, donorų pagalba Ukrainai vykdant reformas ir atstatant šalį, maisto produktų iš Ukrainos eksportas.

Lietuvos Prezidentas padėkojo EBPO vadovui už asmeninį įsitraukimą vadovaujant Ukrainos integracijos į šią organizaciją procesui.

„Parama Ukrainai vykdant reformas, kurios padėtų šaliai greičiau įgyvendinti EBPO standartus, šiandien yra itin svarbi tiek kaip moralinis kovojančios valstybės palaikymas, tiek kaip stiprus politinis signalas agresoriui, kad esame vieningi ir matome Ukrainą kaip neatskiriamą demokratinio pasaulio dalį“, – sakė Lietuvos vadovas. Prezidentas paragino kuo greičiau pradėti derybų dėl Ukrainos narystės EBPO procesą ir parengti priėmimo kriterijus – veiksmų planą po to, kai 2022 m. spalį EBPO Taryba priėmė sprendimą pripažinti Ukrainą perspektyvia kandidate ir numatyti pirminį prisijungimo dialogą.

Prezidentas pabrėžė svarbų EBPO vaidmenį kuriant tarptautinių donorų Ukrainai koordinacinį mechanizmą. „Pernai atidarytas EBPO biuras Ukrainai, kurį finansuoja Lietuva ir Lenkija, yra svarbus žingsnis šia kryptimi. Tikimės, kad jau artimiausiu metu biuras iš Paryžiaus perkels savo veiklą į Kyjivą“, – sakė šalies vadovas.

Susitikime su PPO generaline direktore Prezidentas iškėlė pasaulinės maisto krizės grėsmės klausimą ir pabrėžė, kad visa atsakomybė už susiklosčiusią situaciją tenka Rusijai, vykdančiai karą prieš Ukrainą.

„Rusijos teiginiai, kad maisto pasaulinėse rinkose trūkumas gali susidaryti dėl jai taikomų sankcijų, yra melas. ES sankcijos netrukdo Rusijos žemės ūkio produkcijos eksportui. Tai Rusijos kariniai laivai neleidžia Ukrainai išvežti derliaus“, – akcentavo Lietuvos Prezidentas.

Lietuvos valstybės vadovas pabrėžė tarptautinių taisyklių prieš neteisėtą ekonominį spaudimą laikymosi svarbą ir pasisakė už PPO funkcijų stiprinimą užtikrinant pasaulinės prekybos tvarką.

„Taisyklėmis paremta pasaulio prekybos sistema veiks tik tuo atveju, jei visi PPO nariai jų laikysis, o nesutarimus spręs bendradarbiavimo keliu. Ekonominis spaudimas kitai valstybei yra blogiausias ekonominės galios naudojimo pavyzdys“, – sakė Prezidentas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda TOK rekomendaciją dėl rusų atletų vadina liūdinančia naujiena

confident-noyce

Prezidentas: didžiuojamės, kad esame stipriausio karinio Aljanso nariai

confident-noyce

Prezidentas sako, kad NATO pajėgumai yra patikimiausia atgrasymo priemonė: ne ginčai, ne kovos socialiniuose tinkluose

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau