Prezidento lūkesčiai aplinkos ministrui – miškų strategijos ir klimato kaitos darbotvarkės įgyvendinimas

AutoriusŽygimantas Šilobritas (ELTA)FotoLRP

Prezidentas Gitanas Nausėda iš naujo aplinkos ministro tikisi ilgalaikio darbo miškų strategijoje bei nuoseklaus klimato kaitos darbotvarkės įgyvendinimo, teigia šalies vadovo patarėjas Ramūnas Dilba.

„Pirmas dalykas, miškų strategija. Tai reikalingas ilgalaikis darbas, kurio ir ši Vyriausybė iki galo nepadarė ir yra būtinas subalansuotas sprendimas, tiek ekologiniu, tiek socialiniu, tiek ūkiniu bei ekonominiu požiūriu į miškų strategiją“, – po antradienį vykusio šalies vadovo bei Aplinkos ministerijai vadovauti siūlomo Sigito Podėno susitikimo žurnalistams teigė R. Dilba.

Šalies vadovo patarėjas teigia, kad kandidatui S. Podėnui buvo keltas klausimas dėl motyvacijos pereiti iš akademinės sferos į politiką. Taip pat, anot jo, susitikimo metu buvo aptarti galimi viceministrai, jų kompetencija.

„Prezidentui rūpėjo klausimas dėl kandidato motyvacijos, ateinant iš akademinės ir mokslinės perspektyvos. Antras klausimas aktualus, kalbant apie būsimos komandos formavimą, ar kandidatas yra įvertinęs potencialios komandos narius, kas tai galėtų būti. Nes ir nuo viceministrų labai priklauso, kiek pavyks kompetentingai atstovauti vieną ar kitą sritį. Buvo klausimų pačios ministerijos svarbos ir veiklos sričių“, – aiškino jis.

Pasak R. Dilbos, šalies vadovas kandidatui iškėlė klimato kaitos darbotvarkės svarbą, užtikrinant tam tikrų ekonomikos sektorių transformaciją.

„Tai nuoseklus klimato kaitos darbotvarkės įgyvendinimas. Tai čia labai aiški prezidento pozicija dėl ambicijos įgyvendinti šiuos tikslus įvairiuose sektoriuose, apimant ir žemės ūkį“, – tikino jis.

Be to, prezidento patarėjas paminėjo, kad buvo aptarti ir būsto politikos klausimai.

„Būsto politiką kandidatas mato būtent šios ministerijos kontekste ir jos atsakomybėse“, – minėjo jis.

Didžioji dalis susitikimų jau įvyko

Prezidentas Gitanas Nausėda jau buvo susitikęs su didžiąja dalimi kandidatų į naująją socialdemokrato G. Palucko Vyriausybę.

Lapkričio pabaigoje šalies vadovas kalbėjosi su parlamentare Dovile Šakaliene – ji siūloma vadovauti Krašto apsaugos ministerijai. Taip pat vyko prezidento pokalbis su jo vyriausiuoju patarėju Kęstučiu Budriu – pastarojo kandidatūra teikiama į užsienio reikalų ministrus.

Praėjusią savaitę prezidentas susitiko ir su Šarūnu Biručiu, teikiamu į kultūros ministrus, Raminta Popoviene, kuri pretenduoja į švietimo, mokslo ir sporto ministrės postą, potencialiu finansų ministru Rimantu Šadžiumi, į socialinės apsaugos ir darbo ministres siūloma Seimo nare Inga Ruginiene, į susisiekimo ministrus – socialdemokratu Eugenijumi Sabučiu.

Po to, kai į vidaus reikalų ministrus siūlytas Alytaus meras Nerijus Cesiulis atsisakė posto, prezidentas susitiko su į šias pareigas siūlomu Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Vladislavu Kondratovičiumi.

Pirmadienį šalies vadovas susitiko su Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) vadovauti siūloma Marija Jakubauskiene.

„Vardan Lietuvos“ į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją pasiūlė parlamentaro Luko Savicko kandidatūrą, į energetikos ministrus – Žygimantą Vaičiūną. Su abiem kandidatais prezidentas taip pat jau buvo susitikęs.

Pagal koalicinį susitarimą „Nemuno aušra“ yra atsakinga už tris ministerijas – Aplinkos, Teisingumo ir Žemės ūkio.

Primenama, kad Seimas pritarė naujosios centro kairės koalicijos lyderio, socialdemokrato G. Palucko kandidatūrai į premjerus.

Prezidentas G. Palucką paskyrė premjeru ir, kaip numato įstatymas, pavedė ne vėliau kaip per 15 dienų nuo paskyrimo pristatyti parlamentui sudarytą ir prezidento patvirtiną Ministrų kabinetą bei teikti svarstyti Vyriausybės programą.

Naujasis Ministrų kabinetas įgis įgaliojimus tik tada, kai parlamentas pritars Vyriausybės programai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prezidentas siūlys didinti Lietuvos banko pelno įmoką į biudžetą

confident-noyce

G. Nausėda – prieš darbdavių įtraukimą į pensijų kaupimą, už – tolesnį valstybės įnašą

confident-noyce

G. Nausėda: Vytis – lietuviškas simbolis, bet jį galėtų naudoti laisvės siekiančios tautos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau