-4.9 C
Panevėžys
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023

Prezidento dėmesys – ir naujienų portalui JP

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, LRP
G. Nausėda.

Šiandien Panevėžyje su oficialiu vizitu lankėsi Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Vizito pradžioje šalies vadovas pagerbė 1863–1864 metų sukilimo dalyvius ir Lietuvos laisvės kovotojus. Po to prezidentas G. Nausėda susitiko su Panevėžio miesto savivaldybės vadovais, „Kalnapilio“ arenoje lankėsi Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynėse, susitiko su J. Balčikonio gimnazijos moksleiviais, dėmesį skyrė ir Panevėžio žiniasklaidai.

Trečiadienio popietę prezidentas apie Panevėžio miesto aktualijas susitiko padiskutuoti su populiariausiais ir didžiausiais miesto žiniasklaidos atsotvais: naujienų portalu JP, dienraščiu „Sekundė“ ir GNTV.

Vizitą Panevėžyje G. Nausėda baigė susitikimu su Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto bendruomene.

Trečiadienio popietę prezidentas apie Panevėžio miesto aktualijas susitiko padiskutuoti su populiariausiais ir didžiausiais miesto žiniasklaidos atsotvais: naujienų portalu JP, dEinraščiu „Sekundė“ ir GNTV.

Funkcijas perduoti savivaldai

Susitikimo su Panevėžio žiniasklaidos atstovais metu, prezidentas G. Nausėda pažymėjo, kad regionų politika turėtų būti aktyvesnė, o kai kurios centrinės valdžios funkcijos perduotos savivaldai, kuri geriau atlieptų vietos bendruomenės poreikius. Šalies vadovas domėjosi ne tik miestui, bet ir visam Panevėžio regionui svarbiais klausimais.

Turės teigiamos naudos regionui

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas pasidžiaugė, kad Panevėžio regionas – sparčiai besikeičiantis, investicijoms ir pramonės augimui patrauklus regionas.

„Dedame pastangas, sudarant kuo palankesnes sąlygas plėstis verslui. Turime ambicingą tikslą plėsti laisvąją ekonominę zoną, taip stiprinant viso Panevėžio regiono ekonominį potencialą. Daug vilčių teikia ir pro Panevėžį eisianti ypatingos valstybinės svarbos „Rail Baltica“ geležinkelio vėžė, kuri turės neįkainojamos teigiamos naudos miestui ir regionui, todėl labai svarbu, kad LEZ taptų valstybinės reikšmės objektu“, – teigė meras R. Račkauskas.

G. Nausėda ir R. Račkauskas.

Domėjosi įvairiais klausimais

Šalies vadovas taipogi domėjosi Panevėžio kolegijos savarankiškumo išsaugojimo, kitais švietimo, sveikatos apsaugos pertvarkos klausimais, švietimo reforma, specialistų trūkumu ugdymo įstaigose, diskutavo pasirengimo mobilizacijai, civilinės saugos bei kitomis Panevėžio regionui aktualiomis problemomis.

Svarbu – neapgauti žmonių

Nors Prezidentas teigė, kad valstybinės svarbos „Rail Baltica“ geležinkelio vėžė turės neįkainuojamos naudos tiek miestui, tiek Panevėžio regionui, pripažino, kad svarbu, jog tiesiant „Rail Baltica“, nenukentėtų gyventojai, kuriuos europinis geležinkelis palies tiesiogiai.

„Savaime suprantama, kad turtas nebus atimtas – tai ne gilus sovietmečio laikotarpis. Gyvename civilizuotoje ir demokratinėje visuomenėje, kurioje niekas neturi teisės atimti žmogaus turto. Jeigu turtas paimamas visuomenės reikmėms, jis turi būti oriai ir sąžiningai kompensuojamas. Tai prioritetinis klausimas. Kita vertus, jeigu Panevėžys siekia kurti ateitį, kaip modernus pramonės, logistikos centras, „Rail Baltica“ – puiki galimybė, kuri pasitarnaus regiono ateičiai. Tačiau, einant šituo keliu svarbu, kad nebūtų nuviltų, apgautų žmonių“, – aiškino G. Nausėda.

Prezidento vizitas Panevėžyje.

Derybos turėtų padėti

Susitikime su žiniasklaidos atstovais išgirdęs klausimą apie Lietuvos pašto monopolį ir jų planus nuo kitų metų kelti spaudinių platinimo kainas, o jos turės įtakos rajono gyventojams – spaudiniai gali nepasiekti kaimo žmonių, prezidentas G. Nausėda paaiškino:

„Kiek žinoma, įkainius ir kompensavimo tvarką nustato šalies Vyriausybė arba atitinkama ministerija. Šiuo metu tos kainos ir kompensavimo tvarka – permąstoma. Tikiuosi, kad iš derybų proceso visi išeis laimėtojais.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apklausa: prezidentas G. Nausėda išlieka populiariausiu politiku šalyje

confident-noyce

Prezidentas apdovanojo „Skaidrumo akademijos“ dalyvius ir konkurso nugalėtojus

confident-noyce

Prezidentas kalbėdamas su Moldovos kolege išsakė paramą šalies europinei krypčiai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau