Prezidentei – Ispanijos Karaliaus laiškas Lietuvos 100-mečio proga

Prezidentei – Ispanijos Karaliaus laiškas Lietuvos 100-mečio proga

JP / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ispanijos Valstybės Tarybos pirmininke Maria Teresa Fernandez de la Vega. Įakinga Ispanijos politikė buvo pirmoji moteris vicepremjerė, kai vyriausybei vadovavo José Luis Rodríguez Zapatero.

Valstybės Taryba – nepriklausoma Ispanijos institucija, patarianti ir teikianti rekomendacijas Ispanijos vyriausybei konstituciniais, ES teisės, tarptautinių susitarimų įgyvendinimo ir kitais svarbiais valstybės valdymo klausimais.

Valstybės Tarybos pirmininkė Prezidentei įteikė Ispanijos Karaliaus Filipo laišką ir perdavė Lietuvos žmonėms nuoširdžiausius sveikinimus šimtmečio proga.

BIC

Susitikime aptarti dvišaliai Lietuvos ir Ispanijos ryšiai, ES ateities klausimai, dėl „Brexito“ susiklosčiusis situacija, pasirengimas deryboms dėl naujojo daugiamečio ES biudžeto. Šalies vadovės teigimu, Europai patiriant sudėtingus iššūkius, Lietuva ir Ispanija išlieka tvirtai tikinčios ES vertybėmis. Tiek Lietuvos, tiek Ispanijos žmonės yra vieni didžiausių narystės ES rėmėjai.

Lietuva ir Ispanija labai gerai supranta hibridinių grėsmių keliamą įtampą Vakarų visuomenėse ir išorės bandymus paveikti demokratinius rinkimus, todėl aktyviai prisideda stiprinant bendrą ES atsaką. Ispanija jau yra prisijungusi prie Lietuvos iniciatyvą PESCO bendradarbiavimo rėmuose kuriamų kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad aktyvus Ispanijos indėlis į Baltijos šalių saugumą yra ne tik stipri NATO solidarumo žinutė, bet ir aiškiai parodo, jog Rytai ir Vakarai grėsmes vertina vienodai.

Ispanijos karinės oro pajėgos keleri metai iš eilės rotuojasi Zokniuose, vykdydamos oro policijos misiją. Lietuva taip pat įsigijo ispaniškus sienų stebėjimo radarus, o šios šalies kariai dalyvauja NATO priešakinių pajėgų batalione Latvijoje.

Ispanijai siunčiant savo karius į užsienio misijas, Valstybės Tarybos supratimas apie grėsmių situaciją mūsų regione ir palaikymas Lietuvai yra labai svarbus.

Prezidentė su Ispanijos Valstybės Tarybos pirmininke taip pat kalbėjo lyčių lygybės stiprinimo klausimais. Būdama pirmoji moteris Ispanijoje, einanti šias pareigas, Maria Teresa Fernandez de la Vega yra aktyvi kovotoja už moterų teises ir 2012 m. įsteigė specialų, moteris Afrikoje remiantį fondą. Jos iniciatyva priimti baudžiamojo kodekso pakeitimai bei kiti įstatymai Ispanijoje, įtvirtinantys lyčių lygybę ir draudžiantys smurtą.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.