Prezidentė pasirašė sąžiningą konkurenciją skatinančius įstatymus

Prezidentė pasirašė sąžiningą konkurenciją skatinančius įstatymus

JP / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

D. Grybauskaitė.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Konkurencijos, Teisėkūros pagrindų, Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo bei Reklamos įstatymų pakeitimų įstatymus, kurie skatins sąžiningą verslo konkurenciją, atgrasys nuo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi ir vartotojų klaidinimo, neleis išvengti paskirtų baudų.

Už įstatymų pažeidimus – adekvačios baudos. Prezidentės inicijuotais Reklamos įstatymo ir Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pakeitimais nustatytos su įmonės pajamomis susietos baudos. Jos sieks iki 3 proc. metinių pajamų, bet ne daugiau nei 100 tūkst. eurų. Prasižengus pakartotinai, bauda bus griežtesnė.

Baudų apskundimas teismui jau nebus būdas vilkinti jų mokėjimą ar visai išvengti, pabloginus įmonės finansinę būklę. Konkurencijos įstatymo pakeitimais įtvirtinta prievolė sumokėti baudą per 3 mėnesius arba pateikti jos sumokėjimą užtikrinančią garantiją. Ją bus privalu pateikti ir tais atvejais, kai nutarimai dėl baudų skyrimo skundžiami teismui, po to ilgai ir dažnai nepagrįstai bylinėjantis.

BIC

Toks reglamentavimas ne tik užtikrins baudų neišvengiamumą, bet ir atgrasys nuo pažeidimų bei užtikrins viešąjį – baudų surinkimo į biudžetą – interesą.

Teisės aktų projektai iš anksto bus vertinami poveikio konkurencijai požiūriu. Teisėkūros pagrindų įstatymo pakeitimas tokią prievolę nustato teisės aktų rengėjams. Vertinimas leis nustatyti, ar teisės aktas nedarys žalos vartotojams ir visai valstybės ekonomikai. Jį atlikti šalims narėms rekomenduoja EBPO.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.