Prezidentė: neįmanoma nuneigti tiesos apie lietuvių tautos patirtą genocidą

Prezidentė: neįmanoma nuneigti tiesos apie lietuvių tautos patirtą genocidą

JP / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Jokios dirbtinės kliūtys negali sutrukdyti jaunimui pagerbti stalinizmo aukų, kaip neįmanoma nuneigti istorinės tiesos apie lietuvių tautos patirtą genocidą, sako „Misija Sibiras‘18” dalyvius išlydinti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Ši atmintis visada bus gyva, ir tai patvirtina jaunimo patriotinis pasiryžimas atlikti šių metų žygius, nepaisant trikdžių“, – sakome Prezidentūros išplatintame pranešime.

BIC

Šalies vadovė trečiadienį Prezidentūroje susitiko su „Misija Sibiras‘18“ komanda, ketvirtadienį išvykstančia į Kazachstaną.

Rusijos ambasadai Lietuvoje atsisakius „Misija Sibiras‘18” dalyviams išduoti vizas, kai iki suplanuoto išvykimo į tremties vietas Sibirą, Krasnojarsko krašte, buvo likęs mažiau nei mėnuo, šiemetinės misijos ekspedicijų maršrutai pasuko į Vidurinę Aziją – į Kazachstaną.

Prezidentūra primena, kad D. Grybauskaitė per pirmąją kadenciją 2011 metų spalį vizito Kazachstane metu yra aplankiusi vieno iš lagerių vietą – ALŽIR (Akmolinskij lager žon izmenikov rodiny, rus. – Akmolinsko Tėvynės išdavikų žmonų lageris), kur buvo ištremtos lietuvės moterys. Prezidentė ten atidengė atminimo akmenį.

„Misija Sibiras’18“ ekspedicija ketvirtadienį išvyksta į Kazachstano Karagandos, Džezkazgano ir Balchašo apylinkių stepes. Čia veikė kelios dešimtys lagerių, kuriuose buvo kalinami apie 20 tūkstančių politinių kalinių iš Lietuvos. Pagal lietuvių tremties įkalinimo ir palaidojimo mastą Kazachstano teritoriją lenkia tik Rusija.

„Misija Sibiras“ šiemet perkelta į Kazachstaną, Rusijai nusprendus neišduoti vizų ekspedicijos dalyviams.

Maskva kaltina Lietuvą įšaldžius derybas dėl tarpvyriausybinio susitarimo, kuriuo būtų reglamentuotas karių ir civilių aukų kapų ir monumentų tvarkymas.

Šiemet į ekspediciją išvyks dvi ekspedicijų komandos po 12 žmonių. Jų darbai bus vykdomi Karagandos, Džezkazgano ir Balchašo apylinkėse.

Misijos metu bus stengiamasi atstatyti paminklinius atminimo ženklus, surasti lietuvių kapus bendrose miestų kapinėse, surasti Kazachstane tebegyvenančius lietuvius ar jų palikuonis ir su jais pasikalbėti.

Pasak organizatorių, ši ekspedicija skiriasi nuo tų, kurios vyksta Sibire, nes Kazachstane žmonės patyrė ne tremtį, o kalinimus. Jie dirbo lageriuose, todėl yra išlikę daugiausia masinės kapavietės, o ne atskiros lietuvių kapinaitės. Paskutinį kartą Kazachstane „Misija Sibiras“ lankėsi 2009 metais.

Per „Misija Sibiras“ 13 veiklos metų tremties vietose sutvarkyta daugiau kaip 150 lietuviškų kapinių. Kasmet gausėja misijoje dalyvauti norinčių jaunuolių – nuo projekto pradžios daugiau kaip 12 tūkstančių jaunų žmonių užpildė atrankos anketas, vien šiemet jų užpildyta beveik tūkstantis.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.