Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Čekijoje

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Čekijoje

0

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos ambasadoriui Čekijos Respublikoje Edvilui Raudonikiui. Susitikime šalies vadovė su naujuoju ambasadoriumi aptarė Lietuvai ir Čekijai aktualius saugumo, prekybos ir kultūros klausimus.

Prezidentės teigimu, bendradarbiavimo tęstinumas turi išlikti prioritetu saugumo ir gynybos srityje. Šalies vadovė pabrėžė, kad būtina suderinti vieningą Višegrado ir visų aštuonių Šiaurės ir Baltijos, vadinamųjų NB8, šalių poziciją per aktyvų bendradarbiavimą svarbiais regionui klausimais.

Susitikimo metu Prezidentė taip pat paragino išlaikyti augančių ekonominių ryšių tempą, skirti dėmesio lietuvių kultūros sklaidai Čekijoje, abipusiams studentų mainams. Šiuo metu Lietuvoje studijuoja per pusšimtį čekų, o lietuvių kalba yra dėstoma dviejuose universitetuose Čekijoje.

BIC

E. Raudonikis Prahos Karolio universitete įgijo politologijos ir čekų kalbos magistrą. 1997 metais pradėjo karjerą Užsienio reikalų ministerijoje, kur dirbo įvairiuose postuose. Vėliau ėjo premjero tarnybos Europos ir tarptautinių klausimų skyriaus vedėjo pareigas. E. Raudonikis dirbo ambasadoje Prahoje, nuo 2012 metų buvo Lietuvos ambasados Vienoje ministras patarėjas.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.