Prezidentas priėmė trijų ambasadorių skiriamuosius raštus

Prezidentas priėmė trijų ambasadorių skiriamuosius raštus

JP / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė Baltarusijos, Izraelio ir Airijos ambasadorių skiriamuosius raštus.

Baltarusijos ambasadoriui Valerijui Baranovskij Prezidentas pabrėžė, kad abi valstybes sieja bendras istorinis ir kultūrinis paveldas, glaudus regioninis bendradarbiavimas. Per pokalbį aptarti intensyvūs dvišaliai ekonominiai ryšiai, santykiai žemės ūkio, transporto ir turizmo sektoriuose. Prezidentas su ambasadoriumi aptarė ir klausimus, susijusius su Lietuvos saugumu, ypač akcentuotos Astravo atominės elekrinės keliamos grėsmės.

Susitikęs su Izraelio ambasadoriumi Yossefu Avni-Levy, Lietuvos vadovas pasveikino jį atvykus į Vilnių, buvusį žydų dvasingumo ir mokslo centrą. Izraelis yra vienas svarbiausių Lietuvos partnerių Artimųjų Rytų regione, su kuriuo mus sieja ne tik didelė ir aktyvi litvakų bendruomenė, bet ir intensyvūs ryšiai mokslo, technologijų ir inovacijų, kibernetinio saugumo ir turizmo srityse. Kitąmet Lietuvoje bus minimos Vilniaus Gaono 300-osios gimimo metinės ir Lietuvos žydų istorijos metai. Pasak Prezidento, svarbu, kad žydų paveldas neseniai sulaukė pelnyto dėmesio – Lietuvos žydų mąstytojo Vilniaus Gaono metraščiai buvo įtraukti į UNESCO registrą „Pasaulio atmintis“.

BIC

Susitikęs su paskirtuoju Airijos ambasadoriumi Peteriu McIvoru, šalies vadovas kalbėjo apie intensyvėjantį ekonominį, ekspertinį ir kultūrinį dvišalį bendradarbiavimą. Lietuva vertina Airijos pagalbą ir pasidalijimą patirtimi kuriant naują teisinį pagrindą investiciniams fondams bei airių finansų ekspertų dalyvavimą renginiuose Vilniuje. Prezidentas pasidžiaugė stipriu lietuvių bendruomenės Airijoje ryšiu, jungiančiu abi valstybes. Susitikime taip pat aptarti Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos bei Airijos ir Šiaurės Airijos sienos klausimai.

Baltarusijos ambasadorius V. Baranovskij prieš tai ėjo Baltarusijos Prezidento Užsienio politikos departamento vadovo pareigas. Diplomatas kalba ispanų ir prancūzų kalbomis.

Izraelio ambasadorius Y. Avni-Levy yra žinomas rašytojas, dirbęs ambasadoriumi Belgrade, ambasadose Berlyne, Bonoje, Varšuvoje. Septynių knygų autorius yra gavęs Izraelio Ministro Pirmininko literatūros apdovanojimą.

Airijos ambasadorius P. McIvoras prieš paskyrimą ėjo misijos vadovo pavaduotojo pareigas Indijoje, anksčiau – Airijos ambasadoriaus Estijoje pareigas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.