Prezidentas pasirašė pataisas, kurios įveda kartelę dešimtokams

AutoriusMilena Andrukaitytė (bns)Fotobns
G. Nausėda.

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasirašė pataisas, kuriomis įtvirtinami privalomi mokinių pasiekimų patikrinimai, o nuo 2025 metų įvedamas slenkstis mokslą gimnazijoje norintiems tęsti dešimtokams.

Pasak šalies vadovo, Seimas įstatymu pakeitimus priėmė atsižvelgęs į jo pasiūlytas ir su socialiniais partneriais aptartas korekcijas. Šalies vadovas tikisi, kad įteisinus privalomus nacionalinius pasiekimų patikrinimus jų rezultatai padės užtikrinti lygiavertes sąlygas kiekvienam vaikui siekti kuo aukštesnio išsilavinimo.

Prezidentūros pranešime pažymima, kad svarstydamas Švietimo įstatymo keitimų projektą Seimo Švietimo ir mokslo komitetas atsižvelgė į G. Nausėdos poziciją atsisakyti pagrindinį išsilavinimą įgijusių vaikų skirstymo į profesines ir bendrojo ugdymo mokyklas.

Šalies vadovo nuomone, visuotinis vidurinis ugdymas privalo būti garantuotas visiems pagrindinį išsilavinimą įgijusiems mokiniams o toks asmuo turi pats priimti sprendimą, pasirinkdamas tolesnį mokymosi kelią.

Pasak G. Nausėdos, siekiant švietimo kokybės, būtina užtikrinti, kad kiekvienas vaikas gautų deramą mokymą nustatytiems išsilavinimo reikalavimams pasiekti.

„Pagrindinį išsilavinimą įgijusių vaikų skirstymas į skirtingų tipų mokyklas būtų nepriimtinas“, – pranešime cituojamas G. Nausėda.

Pataisos keičia dabartinę pasiekimų patikrinimų mokyklose tvarką: jie tampa privalomi ketvirtokams ir aštuntokams, bet nebelieka patikrinimo šeštoje klasėje. Taip pat nuo 2025 metų įvedama keturių balų kartelė mokslą gimnazijoje tęsti norintiems dešimtokams.

Pradiniame pakete buvo siūloma kartelę nuo 2029 metų kelti iki penkių balų, bet tos nuostatos atsisakyta, kaip ir nukreipimo į profesinį mokymą.

Pagal naują tvarką, dešimtokai pagrindinį išsilavinimą įgis ne tik baigę pagrindinio ugdymo programą, bet ir išlaikę pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimus (PUPP) patenkinamais pažymiais, tai yra mažiausiai keturis balais.

Ši nuostata bus pradėta taikyti 2025 metais baigiantiems dešimtąją mokyklos – antrąją gimnazijos klasę, taigi pakeitimai bus aktualūs jau dabartiniams aštuntokams.

Pataisos sudarys galimybę mokiniams, nepasiekusiems žemiausio lygmens, sustiprinti žinias ir perlaikyti PUPP dar tais pačiais mokslo metais. Šiuo metu galimybės perlaikyti patikrinimą nėra.

Šalies vadovas taip pat pasirašė pakete buvusias pataisas dėl profesinio mokymo, kuriomis keičiamas valstybės finansuojamų vietų planavimo modelis, profesinių mokyklų taryboms suteikiant teisę spręsti, kiek mokinių priimti į atskiras profesinio mokymo programas.

Taip pat į būsimų specialistų ruošimą galės daugiau įsitraukti ir darbdavių bei regionų plėtros tarybų atstovai – jiems užtikrinamos platesnės galimybės prisidėti prie mokinių priėmimo planavimo.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda reiškia užuojautą dėl J. V. Bruverio mirties

confident-noyce

G. Nausėda sako turintis kelis kandidatus į STT vadovo postą, juos dar vertina

confident-noyce

G. Nausėda: VRK turėtų įvertinti, ar gali dirbti jiems patikėtą darbą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau