24 C
Panevėžys
Trečiadienis, 12 gegužės, 2021

Prezidentas ordinu apdovanojo ir daugiavaikes mamas iš Panevėžio krašto

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFoto"TĖVYNĖ"
Žibutės ir Antano Laimučio Stasiūno šeimoje užaugo šeši vaikai ir jie šį sekmadienį skubės mamai teikti gėles.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 44 motinas ir globėjas.

Dėl epidemiologinės situacijos šiemet iškilmingą mamų apdovanojimo ceremoniją Prezidentūros rūmuose keičia asmeniniai apdovanotųjų sveikinimai, pranešė Prezidentūra.

Mamoms ir globėjoms apdovanojimus išvežios į namus ir asmeniškai įteiks prezidento patarėjai.

Dvi Panevėžio krašto motinos

Ordinu apdovanota panevėžietė Alvyra Norkūnienė, pagimdžiusi, išauginusi ir gerai išauklėjusi 5 vaikus.

Toks pats ordinas įteiktas ir Panevėžio rajono Skaistgirių gyventoja Žibutė Stasiūnienė, pagimdžiusi, išauginusi ir gerai išauklėjusi šešis vaikus.

Apie didelę šeimą negalvojo

Laikraštis „Tėvynė“ 2019 metais rašė, kad Žibutės ir Antano Laimučio Stasiūno šeimoje užaugo šeši vaikai ir jie šį sekmadienį skubės mamai teikti gėles. Motinos diena – tai padėka ne tik už suteiktą gyvybę, tai bus padėka už visas pamokas, už asmenybės formavimą, už dėmesį ir pasiaukojimą.

Tuomet kalbinta Ž. Stasiūnienė atviravo, kad pati apie didelę šeimą niekada nesvajojo. Norėjo vieno vaiko ir galimybės kibti į psichologijos studijas. Tačiau likimas išradingas pokštininkas, nudžiugino moterį keturiomis dukterimis ir dviem sūnumis.

Ž. Stasiūnienė atviravo, kad pati apie didelę šeimą niekada nesvajojo.

Mokė tėvai

Daugiavaikė mama pasakoja, kad tėvai mokė nesmerkti kitų, stengtis suprasti aplinkinius, puoselėti tradicijas, užjausti, padėti, mylėti, o visa tai ji ir savo šeimoje stengėsi perteikti.

„Ir ne tik šeimoje. Iki vedybų dirbau darželyje, ten grupėje buvo 28 vaikai, tai net direktorė stebėjosi, kodėl jie tokie drausmingi. Jokios paslaptie nėra. Pirmiausia reikia vaiką mylėti, jam tai parodyti ir tada ieškoti susikalbėjimo, net ir su mažiausiuoju. Tai, ką turi gero, gražaus, meilę medžiui, gamtai, gėlei, archajiškumui, tautosakai, tautodailei, bandai pernešt ir į tą vietą, į kurią persikėlei gyventi“, – teigė moteris.

Žibutė ir Antanas Laimutis Stasiūnai.

Išreiškia motinoms pagarbą

Mamos iš visų Lietuvos regionų apdovanotos nuopelnus motinystei ir globai, atsakingumą, pasiaukojimą, įkvepiantį pavyzdį savo bendruomenei ir visai visuomenei.

Pasak prezidento G. Nausėdos, apdovanodama ypatingai nusipelniusias mamas, valstybė išreiškia pagarbą ir dėkingumą visoms motinoms ir globėjoms.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Medaliu apdovanotai Motinai – gėlės, padėkos ir nuoširdi Panevėžio rajono vadovų pagarba

confident-noyce

Ketvertuko mama panevėžietė Viktorija: „Man Motinos diena būna kasdien“

confident-noyce

„Mis ūkininkaitė“ D. Kalvaitienė: „Man mano mama yra tikrų tikriausias idealas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau