Prezidentas kreipiasi į Teisėjų tarybą dėl dviejų kandidatų į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjus

AutoriusJPFotoBNS

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą su prašymu patarti dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų Ernesto Spruogio ir Rasos Ragulskytės-Markovienės skyrimo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjais.

Pasak Prezidento, abu kandidatai – žinomi teisėjų bendruomenės nariai ir yra nepriekaištingos reputacijos, pasižymi profesine kompetencija, yra sukaupę didelę teisinio darbo patirtį.

E. Spruogis turi daugiau kaip 24 metų teisinio darbo patirtį, iš kurių 12 metų dirba teisėju Vilniaus apygardos administraciniame teisme. Iki paskyrimo teisėju dirbo juristu privačioje įmonėje, teisėjo padėjėju, Teisės departamento direktoriumi Konstituciniame Teisme. Pretendentas aktyviai vykdo akademinę veiklą, nuo 2002 m. iki šiol yra Mykolo Romerio universiteto docentas.

Kandidatas į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjus 2002 m. Lietuvos teisės universitete apsigynė daktaro disertaciją, jam suteiktas socialinių mokslų (teisės krypties) daktaro laipsnis. Jis taip pat yra Europos administracinių teismų teisėjų asociacijos, Lietuvos teisėjų asociacijos ir Tarptautinės teisės filosofų asociacijos narys.

R. Ragulskytė-Markovienė yra sukaupusi 20 metų teisinio darbo patirtį, iš kurių 13 metų dirba teisėja Vilniaus apygardos administraciniame teisme. Iki pradėdama dirbti teisėja, pretendentė teisinio darbo patirties įgijo 11 metų dirbdama akademinį darbą Vilniaus universitete, nuo 2011 m. iki šiol dėsto Mykolo Romerio universitete, nuo 2019 m. Vilniaus universiteto Teisės fakultete dirba vyresniąja mokslo darbuotoja.

2005 m. kandidatė Vilniaus universitete apsigynė daktaro disertaciją, jai suteiktas socialinių mokslų (teisės krypties) daktaro laipsnis. R. Ragulskytė-Markovienė yra Europos administracinių teismų teisėjų asociacijos ir Lietuvos teisėjų asociacijos narė, aktyvi Lietuvoje ir užsienyje vykstančių mokymų dalyvė.

Kandidatus tinkamiausiais eiti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų pareigas pripažino Pretendentų į teisėjus atrankos komisija.

Pagal Konstituciją ir Lietuvos Respublikos teismų įstatymą Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjus skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas. Dėl teisėjų paskyrimo, paaukštinimo, perkėlimo ar atleidimo iš pareigų Respublikos Prezidentui pataria speciali įstatymo numatyta teisėjų institucija – Teisėjų taryba.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prezidentas kreipiasi į Seimą dėl A. Valantino atleidimo, pasibaigus jo paskyrimo terminui

confident-noyce

Prezidentas: Lietuvai reikia ambicingesnės vystomojo bendradarbiavimo politikos

confident-noyce

Prezidentūra nemato reikalo diskutuoti dėl atstovavimo EVT

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau