8.6 C
Panevėžys
Trečiadienis, 31 gegužės, 2023

Prezidentas: didžiuojamės, kad esame stipriausio karinio Aljanso nariai

AutoriusJPFotoLRP
G. Nausėda.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su NATO vyriausiuoju sąjungininkų pajėgų Europoje vadu generolu Christopheriu G. Cavoli. Šalies vadovas su Aljanso generolu aptarė saugumo situaciją regione, Baltijos regiono ir NATO rytinio flango saugumo stiprinimą, pasiruošimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.

Prezidentas pokalbio metu akcentavo, kad Lietuva vertina narystę NATO kaip savo saugumo garantą. Pasak šalies vadovo, Lietuvos saugumo situacija išlieka sudėtinga, įtempta ir neprognozuojama dėl Rusijos keliamos grėsmės regione, todėl ypatingą dėmesį skiriame savo saugumo stiprinimui ir investicijų į krašto gynybą didinimui. Šalies vadovas paminėjo, kad Lietuva gynybai skiria 2,5 proc. nuo BVP ir siekia palaipsniui išlaidas didinti iki 3 procentų. Prezidento teigimu, sąjungininkams būtina sutarti dėl minimalios ribos išlaidoms gynybai, kuri neturėtų būti žemesnė nei 2 procentai.

„Šiandien Lietuva švenčia 19-ąsias stojimo į NATO metines. Tai buvo geriausias sprendimas, kurį galėjome priimti, nulėmęs, kad šiuo metu esame laisvi ir nepriklausomi, stiprūs kartu su savo sąjungininkais. Didžiuojamės, kad esame stipriausio karinio Aljanso nariai. Turime ir toliau visi kartu dirbti stiprinant mūsų nedalomą saugumą ir saugant tai, kas visiems mums yra brangu, – laisvę ir taiką“, – kalbėjo Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad NATO rytinio flango stiprinimas turi išlikti vienu Aljanso prioritetų. Prezidento teigimu, būtina sutarti dėl atnaujintų NATO regioninių gynybos planų iki viršūnių susitikimo Vilniuje, taip pat įgyvendinti Madride priimtus sprendimus. Šalies vadovas akcentavo perėjimo prie priešakinės gynybos svarbą ir oro gynybos stiprinimą Baltijos regione.

Už indėlį stiprinant Lietuvos saugumą Lietuvos vadovas apdovanojo Christopherį G. Cavoli ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda tikisi, kad kitąmet bus išlaikytas ne mažesnis gynybos finansavimo lygis

confident-noyce

Prezidentas: Lietuva ir Vokietija ilgus šimtmečius žengia kaip artimos partnerės

confident-noyce

Prezidentas mato du kelius iš krizės: pirmalaikius rinkimus arba Vyriausybės atnaujinimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau