Premjeras: narystė EBPO – atkakliai siektas tikslas ir strateginis Lietuvos interesas

Premjeras: narystė EBPO – atkakliai siektas tikslas ir strateginis Lietuvos interesas

0

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Taryba pakvietė Lietuvą pradėti narystės derybų procesą. „Labai džiaugiamės Tarybos sprendimu, nes tai – mūsų atkakliai siektas tikslas, užsienio ir ekonomikos politikos strateginis prioritetas, – kalbėdamas EBPO Ministrų Tarybos baigiamojoje sesijoje sakė premjeras Algirdas Butkevičius. – Vyriausybė ir diplomatinės institucijos nuosekliai ir atsakingai dirbo pertvarkydamos atskirų šalies ūkio sričių valdymo modelį, kad atitiktų aukščiausio lygio tarptautinius standartus. Esame pasirengę eiti link visateisės narystės organizacijoje“, – pabrėžė jis. Ministras Pirmininkas padėkojo už EBPO sekretoriato pagalbą ir šalių-narių pritarimą Lietuvai siekiant narystės organizacijoje.

Premjeras A. Butkevičius tolesnę derybų eigą aptarė su EBPO generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria. Pokalbio metu Vyriausybės vadovas padėkojo už asmeninę paramą ir pasveikino su perrinkimu vadovauti organizacijai antrąją kadenciją. Ministras Pirmininkas akcentavo, kad jo vadovaujama Vyriausybė dės visas pastangas, siekdama tinkamai ir laiku įgyvendinti Lietuvos-EBPO veiksmų planą. „Rengiamės būtinoms peržiūroms valstybės valdomų įmonių, inovacijų politikos, ekonominio vertinimo, jaunimo užimtumo ir rinkos atvirumo srityse“, – patikino premjeras.

A. Butkevičius teigė, kad Lietuva, priklausydama prestižiniam ekonomiškai brandžių ir pajėgių valstybių klubui, dar labiau sustiprins savo ekonomiką, užtikrins investicinį patrauklumą ir didesnį šalies konkurencingumą, tolesnę valdymo reformų sėkmę. „Narystė EBPO yra visos Lietuvos žmonių interesas“, – akcentavo Ministras Pirmininkas.

BIC

Po EBPO Ministrų Tarybos sprendimo prasidės 2–3 metus truksiantis Lietuvos stojimo derybų procesas – reikės atitinkamus teisės aktus suderinti su EBPO šalių teisės aktais, ratifikuoti EBPO Konvenciją. Narystė EBPO šaliai suteikia didesnį matomumą pasaulyje, sustiprina investuotojų pasitikėjimą, atveria kelius į platesnes eksporto rinkas.

Dar 2000 metų Vyriausybės programoje buvo įtvirtintas šalies siekis tapti EPBO nare, o oficialų prašymą stoti į organizaciją Lietuva įteikė 2002 metais. Šešioliktoji Vyriausybė ėmėsi aktyvios veiklos, siekdama įgyvendinti šį užsienio ir ekonominės politikos prioritetą  – sustiprino pasirengimą narystei, skyrė tam daugiau lėšų, pradėjo intensyvų diplomatinį darbą.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.