Premjeras: Lietuva toliau stiprins ryšius su Vokietija

Premjeras: Lietuva toliau stiprins ryšius su Vokietija

JP / LRV nuotr.

Ministras Pirmininkas Sauliaus Skvernelis susitiko su Lietuvoje darbą pradėjusiu Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadoriumi Matthiasu Peteriu Sonnu ir aptarė bendradarbiavimą saugumo, ekonomikos ir istorinės atminties srityse.

„Esame dėkingi Vokietijai už lyderystę, stiprinant Lietuvos ir rytinio NATO flango saugumą. Vokietijos vadovavimą NATO priešakinėms pajėgoms Lietuvoje jau šiandien galime pavadinti itin sėkmingu. Tai istorinis sprendimas, kurį tvirtai remsime ir ateityje. Vokietijos kariai Lietuvoje siunčia aiškų paramos signalą, jie yra gerai matomi ir turi didelį mūsų visuomenės palaikymą“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Akcentuota, kad Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių. Yra daug potencialo vystyti prekybą aukštos pridėtinės vertės produktais. Lietuva ateityje užtikrins palankias sąlygas Vokietijos investicijoms, ypač gamybos, gyvybės mokslų ir mokslinių tyrimų bei IT srityse.

BIC

Pokalbyje atkreiptas dėmesys, kad, artėjant Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-osioms metinėms, stiprėja mėginimai klastoti istoriją. Negalima teisinti nusikalstamo Ribbentropo-Molotovo pakto, nulėmusio Antrojo pasaulinio karo pradžią ir Baltijos valstybių bei Lenkijos okupaciją.

Premjeras užtikrino, jog Lietuva bus patikima Vokietijos pirmininkavimo ES šių metų antrąjį pusmetį partnerė. Lietuva remia skaitmeninės ekonomikos plėtrą, atsaką į kylančias grėsmes ir reformas Rytų partnerystės valstybėse. Ypatingo ES dėmesio reikalauja Astravo AE klausimas bei nešvarios elektros energijos iš trečiųjų šalių importo prevencija.

Lietuva pasisako už solidarumu ir konvergencija grindžiamą būsimą ES biudžetą, kuris užtikrintų pakankamą sanglaudos paramą, sąžiningą konkurenciją žemės ūkyje ir sutartinių įsipareigojimų laikymąsi.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.