Pravieniškių pataisos namuose 50 nuteistųjų perkelti į kitas patalpas

Pravieniškių pataisos namuose 50 nuteistųjų perkelti į kitas patalpas

BNS / DELFI nuotr.

Pravieniškių pataisos namuose 50 nuteistųjų, nenorinčių atsisakyti kalėjimo subkultūros, perkelti į kitas patalpas, pranešė Kalėjimų departamentas.

Į kamerinio tipo gyvenamąsias patalpas perkelti nuteistieji, kurie bausmę atliko 2-ojo sektoriaus 1-ajame lokaliniame sektoriuje.

Pasak departamento, tai nuteistieji, nenorintys atsisakyti tarpusavio santykių kalėjimo subkultūros pagrindu, dauguma nuteisti už nusikaltimus, turėjusius visuomenėje didelį rezonansą, kai kurie priskiriami laisvėje egzistavusioms ar ir šiuo metu esančioms nusikalstamoms grupuotėms.

BIC

Naujosiose patalpose šie nuteistieji suskirstyti ne daugiau po keturis, atliktas kontrolinis daiktų svėrimas, asmens bei daiktų kratos, užtikrinama nuteistųjų disciplina, dienotvarkė bei režimas, tikrinami turimi elektriniai prietaisai.

Kratų metu rastos ir paimtos keturios SIM kortelės, mobiliojo ryšio telefonas, mobiliojo ryšio telefono akumuliatorius, apie du litrai skysčio, turinčio alkoholio kvapo.

Patalpose, į kurias perkelti nuteistieji, įrengta mobiliųjų telefonų aptikimo sistema.

Kalėjimų departamento duomenimis, perkeliant nuteistuosius į kamerinio tipo patalpas, dalis jų reiškė nepasitenkinimą administracijos veiksmais, grasino bado akcijomis, skundais.

„Iš atskirų nuteistųjų žodžių bei replikų buvo galima suprasti, jog galimos nepaklusimo akcijos, vieno nuteistojo atžvilgiu teisės aktų nustatyta tvarka buvo panaudotos specialiosios priemonės“, – teigiama pranešime.

Dėl šio atvejo bus pradėtas patikrinimas, nuteistasis izoliuotas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.