Prasidėjus šildymo sezonui – ugniagesių patarimai

Prasidėjus šildymo sezonui – ugniagesių patarimai

JP / Pixabay.com nuotr.

Auksinis ruduo jau baigiasi ir atšalęs oras verčia gyventojus intensyviau ir dažniau kūrenti krosnis, jungti elektrinius šildymo prietaisus ar ieškoti dar kitų būdų šildyti savo gyvenamuosius būstus. Kūrendami krosnis gyventojai, deja, dažnai pažeidžia jų įrengimo ir eksploatavimo taisykles ir taip sukelia didelių nuostolių atnešančius gaisrus.

Panevėžio apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pataria: kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams. Pačios skaudžiausios nelaimės įvyksta būtent tada, kai vaikai paliekami namuose vieni.

Pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas techniškai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose dūmtraukiai ir sienos su dūmų kanalais turi būti išbalintos.

BIC

Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų, židinių sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurui naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jos įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Dar viena malkinių ir kitų ūkinių pastatų gaisrų priežastis – pastatuose išpilami iš krosnių išsemti karšti pelenai, netgi su rusenančiomis žarijomis. Gyventojai dažnai karštus pelenus pila ir į netoli gyvenamųjų namų esančius buitinių atliekų konteinerius, taip sukeldami gaisrus. Iš krosnių išvalyti pelenai gali sukelti gaisrą net po kelių parų.

Ugniagesiai pataria karštus pelenus pilti tik į metalinius indus, uždengti juos nedegiais dangčiais ir jokiu būdu nestatyti patalpose, nepilti pelenų į buitinių atliekų konteinerius, būtų dar saugiau, jeigu gyventojai išsemtus pelenus perpiltų vandeniu.

Panevėžio apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba primena, kad gyventojai privalo gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.