10.1 C
Panevėžys
Trečiadienis, 25 gegužės, 2022

Prasidėjo „Muziejų nakties“ renginiai: panevėžiečiai užplūdo bibliotekas, galerijas, muziejus

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoERIKAS LAUŽADIS
Panevėžiečiai kviečiami į „Muziejaus nakties“ renginius.

Šiandien, po metų pertraukos, Panevėžio bibliotekos ir muziejai nemokamai kviečia apsilankyti miestiečius ir svečius – prasidėjo „Muziejaus nakties“ renginiai.

Renginiai G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje

G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks ypatingas susitikimas su dainų kūrėju, atlikėju Dominyku Vaitiekūnu. Jis pasidalins savo mintimis apie tai, ką jam reiškia būti panevėžiečiu, kodėl jaučia orumą dėl savo praeities bei, kodėl kadaise gėdijosi Panevėžio dialekto. Taip pat papasakos apie savo projektus, pristatys keletą dainų iš naujausios autobiografinės programos „100 AŠ“.

Taip pat bibliotekoje šeštadienio popietę jau vyko susitikimas su Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ kūrybine grupe. Susitikime redaktorius Mindaugas Juzokėnas papasakojo apie žurnalo ištakas, kelią pas skaitytojus, dabartį ir ateitį. Renginyje vienas iš žurnalo autorių Audrius Skačkauskas su bendraautore Aušra Giedrimaite pristatė dar dažais kvepiančią jau trečiąją knygą „Neleisk angelui nukristi nuo peties“. Renginio dalyviai viktorinoje galėjo laimėti kvietimus į teatro „Menas“ bei Muzikinio teatro renginius.

Bibliotekoje vyko susitikimas su Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ kūrybine grupe.

Bibliotekos komunikacijos specialistė Vilija Stokienė taip pat kviečia susipažinti su režisieriaus J. Miltinio pomėgiais, įpročiais, kurie bus atskleisti filmo „Juozas Miltinis. Knygos gravitacija“ peržiūroje.

„Kviečiame šeimas į stalo žaidimų vakarą. Taip pat šiandien rengiame edukacines programas tokias kaip „Skaniai. Su Miltiniu“, „Knygų pasaulyje“, „Skani kultūra, Aukštaitija“. Maloniai kviečiame ir į edukacinę pasakojimo programą šeimoms „(Ne)vienas“. Taip pat kas pusę valandos, iki vidurnakčio, rengsime naktines ekskursijas po bibliotekos erdves“, – apie programą pasakojo V. Stokienė.

Panevėžiečiai bibliotekoje dar šiandien gali aplankyti tulpių parodą.

Muziejus apdovanos geriausius

Panevėžio kraštotyros muziejaus kolektyvas šeštadienio vakarą taip pat turi parengęs staigmenų lankytojams. Čia panevėžiečiai bei miesto svečiai išvys ekspoziciją „Epochų dialogai“, parodas „J. Zikaro studijoje“ ir „Perskaitęs duok kitam!“. Vyks susitikimas su prof. dr. Rimantu Laužiku tema „Lietuviški patiekalai ant užsieniečių stalo: nuo viduramžių karelių iki britų karininkų klubo Chartume“ bei Playback teatro „Vakhtery“ performansas.

21.15 val. svečių lauks ypač įdomus užsiėmimas – meditacinė garsų kelionė, po kurios dalyviai vaišinsis pyragu, arbata ar kava bei jaukiai plepės su meditacijos mokytoju Daumantu Lukošiūnu.

Panevėžio kraštotyros muziejaus kolektyvas šeštadienio vakarą taip pat turi parengęs staigmenų lankytojams.

Muziejaus direktorius dr. Arūnas Astramskas atskleidė, jog „Muziejų naktyje“ vyks ir išskirtiniai apdovanojimai, kuriuose bus įteiktos nominacijos „Metų muziejininkas“ ir „Metų bičiulis“.

„Bus apdovanotas mūsų muziejaus darbuotojas. „Metų muziejininką“ renkame kasmet. Visas kolektyvas turi teisę siūlyti kandidatą, tuomet vyksta balsavimas ir trys surinkę daugiausiai balsų patenka į finalą, kuriame vėl vyksta balsavimas ir tuomet išrenkamas „Metų muziejininkas“. Na, o „Metų bičiulis“ yra asmuo, pasitarnavęs muziejui, suteikęs mums daug džiaugsmo. Šiemet juo taps žmogus, iš savo asmeninės kolekcijos padovanojęs muziejui Vinco Svirskio kryžių“, – atskleidė direktorius.

Šiandien iki pat vidurnakčio galima apsilankyti ir Dailės galerijoje.

Galima apžiūrėti parodas

Šiandien iki pat vidurnakčio galima apsilankyti ir Dailės galerijoje. Atėjusieji gali apžiūrėti Dailės galerijoje, Keramikos paviljone, Fotografijos galerijoje veikiančias parodas.

Bus galima sudalyvauti edukaciniuose kūrybiniuose užsiėmimuose „Močiutės valgomasis“ ir „Perkurk miesto vaizdą“.

Prie bibliotekos „Šaltinėlis“ atėjusių laukia „Pasimatymai Elenos Mezginaitės alėjoje“.

Pasimatymas su poete E. Mezginaite

Prie bibliotekos „Šaltinėlis“ atėjusių laukia „Pasimatymai Elenos Mezginaitės alėjoje“. Gatvės galerijoje eksponuojamos Elenos Mezginaitės nuotraukos, interaktyvaus laimės rato sukimo metu bus atsakyta į klausimus, kurių metu paaiškės įdomūs faktai apie poetės gyvenimą ir kūrybą.

„Muziejų nakties“ metu galima paklausyti eilėmis kalbančio suolelio įrašų, virtualioje galerijoje pamatyti dar niekur neskelbtų poetės nuotraukų, paskaityti jos dienoraščio ištraukų ir pavartyti pokalbių su žymiais žmonėmis rinktinę „Elena Mezginaitė: žmonės man – viskas“.

Panevėžiečiai kviečiami į „Muziejaus nakties“ renginius.

Kultūra skleidėsi ir rajone

„Muziejų naktis“ Panevėžio rajone prasidėjo jau vakar. Stultiškių Linų muziejuje vyko šventė „Po malūno sparnais“, skirta Tarptautinės „Muziejų nakties“ ir folkloro ansamblio „Upytės Vešeta“ penkerių metų veiklos paminėjimui.

Pasak Ėriškių kultūros centro vadovės Justės Gusevaitės-Grižės, pirmasis bandymas suorganizuoti „Muziejų naktį“ įvyko 2017-aisiais. „Norėjome, kad ir mūsų muziejus taptų gražių renginių dalimi. Taip pat norėjome muziejų pareklamuoti, pasiūlyti kažką naujo. Naktį mes nenakvojam, bet yra tekę rodyti naktinį kiną. Deja, dvejus metus dėl pandemijos renginiai vyko nuotoliniu būdu. Džiaugiamės, kad vėl viskas atgyja“, – džiaugėsi ji.

Renginyje vyko liaudies instrumentų meistro Gendvydo Karpavičiaus nendrės birbynėlės, skudučių gaminimo mokymai. Taip pat – kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo piešiama ant tekstilės, vijamos virvelės. Šventėje koncertavo Ėriškių kultūros centro padalinio Tradicinių amatų centro folkloro ansamblis „Upytės Vešeta“, Ėriškių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Luminare“, Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio dainininkų grupė „Ulyčia“, Raguvos kultūros centro folkloro dainininkų grupė „Trys kartos“, Alytaus rajono Daugų miesto moterų ansamblis „Suvingio banga“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio bibliotekai dovanoti du asmeniniai archyvai apie partizanų rezistenciją sovietmečiu

confident-noyce

Smėlynės biblioteka kviečia į V. Šabunkaitės knygos „Pabūkime kartu“ pristatymą

confident-noyce

Panevėžyje liesis „Poezijos pavasario“ eilės ir muzika

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau