11.1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 5 spalio, 2023

Prasideda priėmimas į aukštąsias ir profesines mokyklas

AutoriusbnsFotobns

Ketvirtadienį prasideda priėmimas į aukštąsias ir profesines mokyklas.

Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių.

Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama suteikti 20,6 tūkst. naujai priimtųjų.

Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), stojantiesiems į prioritetines studijų kryptis aukštosiose mokyklose bus siekiama neriboti valstybės finansuojamų vietų.

„Šiemet prioritetinės studijų specializacijos yra pedagogika, informacinės technologijos, matematika, inžinerija, slauga ir akušerija bei pareigūnų rengimas“, – anksčiau yra minėjęs švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Stojant į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose reikia būti išlaikius mažiausiai tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą. Minimali egzaminų išlaikymo riba – 16 balų.

Stojant į universitetus, penkių iš privalomų mokytis dalykų geriausių metinių įvertinimų vidurkis turi būti ne mažesnis nei septyni, į kolegijas – ne mažesnis nei šeši.

Šiemet minimalus stojamasis konkursinis balas į aukštąsias mokyklas išlieka toks pat, kaip pernai. Jis stojantiesiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose yra 5,4, o kolegijose, taip pat stojantiesiems į trumposios pakopos studijų valstybės finansuojamas studijų vietas – 4,3.

Daugiausia valstybės finansuojamų vietų profesinio mokymo įstaigose paskirstyta inžinerijos ir inžinerinių profesijų srities mokymo programoms, tam numatyta 4,4 tūkst. vietų.

Šalies profesinės mokyklos taip pat tikisi sulaukti nemažo būrio stojančiųjų į paslaugų asmenims (3,6 tūkst. vietų), architektūros ir statybos (2,2 tūkst.), sveikatos priežiūros (2 tūkst. vietų) bei verslo ir administravimo (1,5 tūkst.) sričių mokymo programas.

Priėmimą sudaro du etapai – pagrindinis ir papildomas.

Stojant į aukštąsias mokyklas pagrindinio priėmimo prašymus galima registruoti iki liepos 28 dienos vidurdienio. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti iki rugpjūčio 4 dienos 16 val. tiek elektroniniu būdu, tiek atvykus į aukštąją mokyklą.

Nuo birželio 13 iki liepos 25 dienos norintieji stoti į menų studijas galės dalyvauti stojamųjų egzaminų sesijoje. Stojamųjų egzaminų rezultatai bus paskelbti iki liepos 27 dienos.

Rugpjūčio 7–10 dienomis stojantieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomo priėmimo pirmajame etape, o rugpjūčio 21–24 dienomis – antrajame etape.

Pagrindinio priėmimo vasaros etapo prašymus stojantieji į profesines mokyklas galės teikti iki rugpjūčio 7 dienos.

Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Stojantieji profesinio mokymo sutartis sudaryti galės rugpjūčio 14–17 dienomis. Papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 21–27 dienomis, o sutarčių sudarymas su profesinio mokymo įstaigomis – rugpjūčio 30–31 dienomis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje vyksta „Studijų diena 2023“

confident-noyce

Tyrimas: 7 iš 10 studentų pripažįsta, kad labiausiai sukčiaujama nuotolinių atsiskaitymų metu

confident-noyce

Šiais metais į universitetus ir kolegijas įstojo daugiau abiturientų nei pernai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau