Pralaimėjusieji kandidatai jau svarsto, ką palaikys antrajame rinkimų ture

Pralaimėjusieji kandidatai jau svarsto, ką palaikys antrajame rinkimų ture

Vilda LUKAITYTĖ / JP montažas

Pasibaigus Seimo rinkimams ir pagaliau Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikus jų rezultatus, ne visi kandidatai džiūgavo. Panevėžyje ir Panevėžio rajone į antrąjį rinkimų turą nepateko nė vienas socialdemokratas, visišką fiasko, kaip ir visoje Lietuvoje, patyrė Darbo partijos kandidatai. Liko nepastebėti ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ politikai.

Palaikys konservatorę

Naujienų portalui JP socialdemokratas Egidijus Gaidamavičius, kandidatavęs Nevėžio rinkimų apygardoje ir likęs trečias (13,15 proc.), mano, kad jo pralaimėjimo priežastimi gali būti neigiama pastaroji partijos politika.

BIC

„Socialdemokratų nusigręžimas nuo savo rinkėjų Darbo kodekso svarstymo metu, manau, padarė lemiamą neigiamą įtaką partijos vardui. Partijoje neišvengiamai reikalingi kokybiniai pokyčiai“, – nusivylimo atstovaujama partija neslėpė E. Gaidamavičius.

Nevėžio rinkimų apygardoje daugiausiai balsų surinko Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų kandidatė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (26 proc.). Su ja antrajame rinkimu ture, kuris vyks spalio 23 d., varžysis pats save iškėlęs kandidatas Bronislovas Matelis (22,12 proc.).

Pasiteiravus, kurį kandidatą E. Gaidamavičius ketina palaikyti antrajame ture, šis teigia, kad nors ir nesitarė, ketina palaikyti konservatorę R. Morkūnaitę-Mikulėnienę.

Pralaimėjimo scenarijaus net nesvarstė

Tuo tarpu kitas socialdemokratas Domas Petrulis, pralaimėjimo scenarijaus net nesvarstė, tad dabar atsakyti, už ką teks atiduoti savo balsą antrajame ture kandidatas net nesvarstė.

„Turiu nuomonę, kad koją pakišo bendros partijos klaidos. Pats surinkau daugiau procentų balsų, nei partija. Vadinasi rinkėjai mane, kaip asmenį, palaiko, tačiau kaip Socialdemokratų partijos atstovą – ne“, – teigė D. Petrulis.

D. Petrulis kandidatavo Aukštaitijos rinkimų apygardoje ir liko trečias. Už jaunąjį socialdemokratą balsavo 19,90 proc. rinkėjų balsų.

Antrajame ture šioje rinkimų apygardoje susikaus „valstietė“ Guoda Burokienė (27,55 proc.) ir konservatorė Rasa Juknevičienė (25,19 proc.).

Lietuviai mąsto stereotipiškai

Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatė Violeta Grigienė taip pat nesugebėjo pelnyti rinkėjų pasitikėjimo.

„Turbūt nesu verta atstovauti mūsų rinkėjus. Manau, lietuviai mąsto labai stereotipiškai. Pamatę, kad buvo blogai, šoka į kitą pusę ir ieško gelbėtojų“, – įsitikinusi V. Grigienė.

Už ką atiduos savo balsą antrajame ture, kandidatė dar nežino, bet tikisi išsirinkti verčiausią kandidatą.

V. Grigienė kandidatavo Nevėžio rinkimų apygardoje ir surinkusi 5,25 proc. rinkėjų balsų, liko šešta.

Nusivylęs nesijaučia

Liberalų sąjūdžiui atstovavęs Valdemaras Jakštas, rinkimuose likęs ketvirtas, mano, kad jo rinkimų apygardoje kandidatai buvo lygiaverčiai, o rinkėjai apsisprendė, kuris iš jų verčiausias, tad ir didelio nusivylimo kandidatas nejaučia.

„Niekas man nežadėjo, kad busiu tas verčiausias, tad nėra ir ko liūdėti. Šiuo metu reiks gerai pasvarstyti, už ką atiduosiu savo balsą antrajame rinkimų ture“, – pasakojo liberalas V. Jakštas.

Nevėžio rinkimų apygardoje kandidatavęs V. Jakštas surinko 9,26 proc. rinkėjų balsų.

Rinkėjų valia visada teisinga

Vakarinėje rinkimų apygardoje kandidatavęs Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatas Gintaras Šileikis taip pat nesijaučia nusivylęs rinkimų rezultatais ir mano, kad rinkėjų valia visada teisinga.

„Šiuo metu dar nesu apsisprendęs, už ką atiduosiu savo balsą antrajame ture, reikia pasitarti“, – teigė G. Šileikis.

Vakarinėje rinkimų apygardoje G. Šileikis liko penktas. Už jį balsavo 5,01 proc. rinkėjų,

Vakarinėje rinkimų apygardoje daugiausiai balsų surinko Povilas Urbšys (47,95 proc.). Antras liko konservatorius Arvydas Anušauskas (16,93 proc.).

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

5 KOMENTARAI

  1. O kur didžiojo melagių portalo „žvaigždė“ Degenis? Jau skaičiuoja savo varganą turtelį rinkiminėms skoloms padengti? O gal jau atsistatydino iš partinių pareigų. Visiems straipsnyje minimiems politiniams nepasisekėliams siūlyčiau rūpintis kur gauti darbo, o ne ką „remti“ antrame ture. Žmonės parodė, kad nėra durni, supras ir patys už ką balsuoti.

  2. o jau ponia daktarė, kad gudri. Žmonės mat jai šoka ir ieško gelbėtojų. Tik ji pati nešoka ir nesistengia gelbėtoja būti.

    • Kaip nekeista, bet ta kandidatė vienintelė dar kalbėjo tiesą, todėl prisitaikėlių, subinlaižių, melagių miestas už ją mažai balsavo.

  3. Matelis , naudodamas savo žurnalistine padėtimi, dergia ir juodina jam netinkančius žmones bei reklamuoja save. Į jo pinkles yra pakliuvę daugybė garbingų Panevėžio žmonių. Šmeižikams – ne vieta valdžioje !

    • Panevėžio berete, ko taip jaudiniesi, juk Matelis niekuo nesiskiria nuo Morkūnaitės-Mikulėnienės, abu konservatoriai, abu tarnauja Briuseliui ir viską jam atiduos, galutinai sunaikins valstybę, kad tik jų rusai neužpultų, gal tik Matelis prieš homoseksualų partnerystę, o Mikulėnienė už. Labai dėsninga, kad buvusių komunistų, tarybinių aktyvistų miestas balsuoja už konservatorius, kuriems vadovauja kagėbisto Dėdulės anūkas 🙂

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.