Praeities reikia dabarčiai – savęs supratimui

Praeities reikia dabarčiai – savęs supratimui

Irena SABALIAUSKIENĖ / Valdo SOMOVO nuotr.

Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto Raguvos fakulteto klausytojai baigė ir Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos „Praeitis įprasmina dabartį – 2“ veiklas, kurias įgyvendino kartu su Raguvos kultūros centru.

Programos dalyviai, bendraudami ir bendradarbiaudami, susipažino su savo krašto kūrimosi ištakomis. Tai buvo puiki galimybė išmokti ir patirti naujų dalykų, kuriems anksčiau nebuvo laiko ar sąlygų. Aplankytas Radvilų, įtakingų ir turtingų Lietuvos didikų, miestas – Kėdainiai.

Neišdildomus prisiminimus paliko apsilankymas vieninteliame Vilniaus senamiestyje geriausiai išlikusiame gotikos kampelyje – Bernardinų ansamblyje. Ekskursijos metu ne tik sužinojome nuo XV a. vidurio prasidėjusią Bernardinų istoriją, bet ir turėjome progą išvysti atnaujintas senojo ansamblio erdves bei pajusti tų laikų dvasią.

BIC

Gilinti žinias ir bendrąsias kompetencijas bei formuotis mokymosi visą gyvenimą nuostatas padėjo seminarai, paskaitos, susitikimai. Klausytojai susitiko su dr. Janina Radvile – knygos „Niekada nevėlu gyventi“ autore, rašytoju, gamtininku, fotografu, laidų vedėju Selemonu Paltanavičiumi, aktore Vaiva Mainelyte. Žiūrėdami Kazio Binkio spektaklį „Atžalynas“, pirmą Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidintą spektaklį – Keturakio komediją „Amerika pirtyje“, Justino Marcinkevičius spektaklį „Katedra“ turėjome puikią galimybę iš naujo atrasti klasikinę Lietuvos dramaturgiją.

Kiekviena karta mokosi iš ankstesniosios. Mokytis ir kryptingai, turiningai veikti kartu, stiprinti kartų bendravimą, tarpusavio bendradarbiavimą, dalytis savo gyvenimiška patirtimi padėjo edukaciniai-praktiniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės.

Kartu su Raguvos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Šypsena“ atstovais dalyvavome Juoko jogos užsiėmimuose bei jų pastatytame spektaklyje. Su Raguvos miestelio bibliotekos „Mes esam ETNO III“ programos dalyviais rinkome ir aprašėme Raguvos ir Šilų krašto išskirtinius senovinius valgius, kurie buvo gaminami tik dirbant specialius žemės ūkio darbus (bulviakasio, sėjos, rugiapjūtės, kūlimo, šienapjūtės ir kt.). Didelio susidomėjimo sulaukė kūrybinių dirbtuvių „Paslaptis nėrinio kraštelyje“ metu parengtų vienos dienos modelių demonstravimas Raguvos miestelio bendruomenės šventėje.

Programos „Praeitis įprasmina dabartį – 2“ veiklos apjungė senjorams svarbias ir įdomias praeities atminimo temas, skatino vyresnio amžiaus žmonių aktyvumą ir bendravimą kaip priešpriešą pasyvumui, vienatvei ir susvetimėjimui. Dėkojame Raguvos kultūros centrui, Švietimo centrui, Raguvos gimnazijos savanorėms Jovitai Šikšnienei ir Inai Kuodienei bei „Raguvos gėlėms“ ir Jurgitai Kondzežauskaitei-Juškienei už pagalbą įgyvendinant programos veiklas.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.