Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo reklamuojant internetinį žaidimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo reklamuojant internetinį žaidimą

BNS / DELFI nuotr.

Prokuratūra pirmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos kurstymo reklamuojant internetinį žaidimą, pranešė Generalinė prokuratūra. 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus Lietuvos žmogaus teisių centro (LŽTC) pranešimą, kad socialiniame tinkle „Facebook“ pastebėta internetinio žaidimo reklama, kuriai naudojamos nuotraukos su galbūt realiai egzistuojančių vaikų bei suaugusiųjų, priklausančių romų bendruomenei, veidais ir jų gyvenamosios aplinkos vaizdais.

„Nuotraukos kuria įspūdį, kad į jose užfiksuotus žmones taikomasi iš šaunamojo ginklo. LŽTC direktorės Birutės Sabatauskaitės pasirašytame pranešime nurodoma, kad tokie vaizdai ir jų platinimas skatina smurtą, patyčias, panieką ir diskriminaciją tautybės pagrindu, ką, B. Sabatauskaitės nuomone, liudija ir išplatintus vaizdus lydintys komentarai“, – rašoma prokuratūros pranešime.

BIC

Kontroliuoti bei organizuoti šį ikiteisminį tyrimą pavesta Kauno apygardos prokuratūrai.

Už neapykantos kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

O už viešą kurstymą smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.​

Kaip BNS sakė LŽTC direktorė Birutė Sabatauskaitė, gangsteriai.lt yra kompiuterinis žaidimas, o šio žaidimo reklamoje pavaizduotas nutaikytas ginklas į tam tikrus realius žmones.

„Mūsų nuomone, tai yra smarkiai neetiška, pažeidžia žmonių orumą. Nekalbu apie tai, kad nelegaliai panaudotas atvaizdas, neturint žmogaus sutikimo. Mano žiniomis, kai kurie asmenys jau yra mirę“, – sakė centro vadovė.

Anot jos, romų bendruomenės atstovai jaučiasi įbauginti.

„Nuo šių metų liepos 19 dienos buvo platinami penki-šeši skirtingi paveiksliukai. Juose buvo parašyta žaiskite „čigonų tabore“, – kalbėjo B. Sabatauskaitė.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.