20 C
Panevėžys
Šeštadienis, 15 rugpjūčio, 2020

Pradėjo darbą naujoji Panevėžio miesto taryba: žada darbų tęstinumą papildyta nuotraukų galerija

Šiandien darbą pradėjo naujos 2019-2023 metų kadencijos Panevėžio miesto Taryba. Panevėžio miesto savivaldybėje iškilmingai tarnauti miestui prisiekė tiesioginiuose rinkimuose išrinktas meras Rytis Mykolas Račkauskas ir 26 Tarybos nariai.

Tarp prisiekusiųjų nebuvo visuomeninio komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ nario Ričardo Bakanausko.

Pirmininkavo rinkimų komisijos pirmininkė

Panevėžio miesto savivaldybės 32 rinkimų komisijos pirmininkė Zina Stripeikienė informavo, kad rinkimus be mero R. M. Račkausko laimėjo 8 visuomeninio komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ nariai, penki Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai, keturi visuomeninio komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ nariai, 3 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai, po du Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Lietuvos žaliųjų partijos nariai.

Vyriausias naujos kadencijos Panevėžio miesto tarybos narys yra visuomeninio komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ atstovas Aleksas Varna, jauniausia – visuomeninio komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ atstovė Viktorija Polzunovaitė.

2019-2023 metų kadencijos Panevėžio miesto taryboje dirbs 12 naujų narių.

Neprašė Dievo pagalbos

Politikams buvo pateikti du priesaikos variantai, kurie skyrėsi tik tuo, kad vienos priesaikos pabaigoje buvo žodžiai „ir tepadeda man Dievas“.

Priesaiką du kartus teko kartoti konservatoriui Maurikijui Grėbliūnui. Pirmą kartą skaitydamas priesaiką, politikas neuždėjo rankos ant Konstitucijos.

Dievo pagalbos darbuose Panevėžiui neprašė Lietuvos žaliųjų partijos atstovas Mantas Leliukas.

R. Račkauskas.

Kvietė dirbti miestui

Miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas pasidžiaugė, kad panevėžiečiai, matydami teigiamus pokyčius mieste, juo pasitikėjo ir išrinko vadovauti Panevėžiui antrai kadencijai.

„Balsuodami rinkimuose panevėžiečiai aiškiai pasakė, kad mato permainas ir teigiamus pokyčius mieste, todėl pradėtus darbus turime tęsti. Šioje kadencijoje įgyvendinsime didžiuosius miesto viešųjų erdvių modernizavimo projektus. Laukia daug darbų miesto ūkio, švietimo, sporto, kultūros ir kitose srityse. Toliau vadovausimės strateginėmis miesto kryptimis, taip kurdami konkurencingą miestą Lietuvos ir regiono kontekste. Miestą, su kuriuo norisi sieti savo ateitį, kuriame norisi veikti žmogui, bendruomenei, verslui. Ir toliau stiprinsime bendruomeniškumą – taip vis labiau tapsime miestu, kuriame gerai jaučiasi įvairiausių pomėgių, interesų ir amžiaus grupių žmonės. Skirsime deramą dėmesį jaunimui – pastaruoju metu jų veikla mieste vis labiau matoma. Mūsų darbas – įgalinti juos veikti dar aktyviau, drąsiau ir veržliau – taip, kad jauni žmonės galėtų kurti savo ateities miestą“, – sakė meras R. M. Račkauskas.

Panevėžio miesto tarybos narių priesaika

Sveikino naująją Tarybą ir išrinktąjį merą

Naująją miesto Tarybą ir išrinktą merą sveikino Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas ir generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius. Jie įteikė verslo puokštę.

Panevėžio PPAR prezidentas linkėjo tiek merui, tiek naujai Tarybai tęsti pradėtus darbus.

„Svarbus darbų tęstinumas. Džiaugiamės, kad Panevėžyje vykdoma daug projektų, miestas gražėja. Linkime nesustoti. Ir tikimės, jog ir toliau Panevėžio verslas taip sėkmingai bendradarbiaus su valdžia“, – kalbėjo S. Gailiūnas.

Pasveikinti atvyko vienintelis Seimo narys Petras Nevulis.

Kiti Seimo nariai Bronislovas Matelis, Povilas Urbšys, Guoda Burokienė, Rasa Juknevičienė atsiuntė bendrą sveikinimą, kurį perskaitė parlamentaras P. Nevulis.

Prisiekusįjį merą ir naująją Tarybą sveikino krepšinio klubo „Lietkabelis“ atstovai, futbolo klubo „Panevėžys“ vadovai, jaunimo organizacijos „Apskritasis stalas“ atstovai.

Pirmasis 2019-2023 m. kadencijos Panevėžio miesto tarybos posėdis

Sudarė valdančiąją daugumą

Išvakarėse prieš pirmąjį naujos kadencijos Tarybos posėdį, buvo sudaryta valdančioji dauguma ir pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Ją sudaro: visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ nariai meras Rytis Mykolas Račkauskas, Loreta Masiliūnienė, Arūnas Balčiūnas, Vitalija Vasiliauskaitė, Birutė Valkiūnienė, Valdas Staugaitis, Petras Luomanas, Rima Maselytė, Aleksas Varna; Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai Deividas Labanavičius, Kęstutis Lukoševičius, Rimantas Narkūnas; Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio nariai Laimutis Sėdžius, Valdemaras Jakštas; Lietuvos socialdemokratų partijos nariai Romualdas Grilauskas, Ramūnas Vyžintas.

Pirmajame miesto Tarybos posėdyje patvirtinta Savivaldybės mero pavaduotojų pareigybių skaičiaus, o mero siūlymu į šį postą patvirtinti liberalsąjūdietis V. Jakštas ir „valstietis“ D. Labanavičius.

V. Jakštas dirbti vicemeru pradės nuo gegužės 21 dienos, o D. Labanavičius – nuo balandžio 30 dienos.

[quote_box_center] Priesaikos tekstas

Savivaldybės tarybos narys turi teisę pasirinkti vieną iš šių priesaikos tekstų:

„Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas.“

„Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus.“ [/quote_box_center]

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Įvertinusi teisėsaugos medžiagą VTEK neįžvelgė Panevėžio mero pažeidimų

confident-noyce

Prezidentas priėmė penkių teisėjų priesaikas

confident-noyce

Panevėžio meras R. Račkauskas: „Atsakomybę už visą šitą istoriją kažkas turi prisiimti“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau