Prabilo moters kalinimu Panevėžyje įtariamo vyro sugyventinė: po Anglijos jis grįžo visiškai...

Prabilo moters kalinimu Panevėžyje įtariamo vyro sugyventinė: po Anglijos jis grįžo visiškai išprotėjęs

Kristina POCYTĖ (DELFI) / Luko VARANAUSKO, Pixabay.com nuotr.

Ne kartą teistas, kalėjęs ir Didžiojoje Britanijoje, ir Ispanijoje, o prieš kelerius metus siautėjęs Panevėžyje – tokį vyro, įtariamo neteisėtu biržietės kalinimu ir kankinimu, portretą piešia jo buvusi žmona.

Jau prieš aštuonerius metus santykius su ir prieš ją smurtavusiu 36-erių panevėžiečiu nutraukusi moteris iki šiol privalo palaikyti su juo ryšius – jie susilaukė dviejų vaikų. Panevėžiečiui prieš kelias dienas buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

BIC

Spalio 9-osios vakarą jo bute buvo rasta kaip dingusi ieškota jauna biržietė. Bute įkalinta moteris buvo svaiginama ir mušama. Ji gydoma reanimacijoje. Apie įvykį buvusi įtariamojo žmona pirmiausia išgirdo iš savo mamos, ši paskambino jai pamačiusi žinią žiniasklaidoje. Jos mama iš karto pradėjo įtarinėti, kad tai – jos dukros buvusio vyro padarytas nusikaltimas.

Netrukus, kai žiniasklaidoje pasirodė daugiau detalių apie nusikaltimą, visos abejonės dingo. Moteris DELFI teigė, kad toks įvykis jos nenustebino. Ne kartą už grotų sėdėjęs vyras vieną kartą buvo teistas už panašų nusikaltimą – grupinį išprievartavimą. Ji ir pati neslepia, kad dažnai kentėdavo jo smurto protrūkius.

Buvusi įtariamojo sugyventinė teigė, kad net po to, kai pabėgo nuo jo, girdėjo grasinimų. Jų girdėjo ir jos mama. „Bet policija nematė nieko baisaus. O iki ko atėjome…“, – kalbėjo moteris.

Namas, kuriame buvo rasta jauna moteris iš Biržų.

Gąsdino Panevėžį, Anglijoje trise išniekino merginą

Moteris DELFI teigė, kad visai neseniai, vos prieš trejus metus, vyras gąsdino visą Panevėžį: „Lakstė po Panevėžį apsvaigęs nuo narkotikų. Buvo mokykloje moterį sumušęs, dar kažką padaręs. Daug buvo pridaręs“.

„Visur rašė, kad Panevėžyje siaučia maniakas, nes jis vienoje mokykloje kažką sumušė, vėliau kitoje. Viskas tą pačią dieną. Tada sumušė moterį kieme, išdaužė langą, gaudė jį policija po visą miestą ir rado namuose, – teigė moteris. – Jį sulaikė apsvaigusį nuo narkotinių medžiagų.“

Didžiojoje Britanijoje, moters teigimu, vyras su dar dviem tautiečiais išniekino merginą. Už tai vėliau buvo kalinami britų kalėjime.

„Su ta mergaite buvau susitikusi po to, – kalbėjo moteris. – Ji taip papasakojo tą istoriją, kad net negalėjau patikėti, kad jis iki tiek yra žvėris. Ir kankino, ir viską, tik ačiū Dievui, kad ta mergaitė spėjo per langą iššokti ir pabėgti.“ Moteris teigia, kad užsienyje jis yra kalėjęs ne kartą.

„Šiaip jis yra elementarus Panevėžio banditas su labai nekokia praeitimi“, – teigė buvusi vyro sugyventinė.

Namas, kuriame buvo rasta jauna moteris iš Biržų.

Skelbiama, kad panevėžiečio bute rasta kalinta ir kankinta jauna moteris buvo ieškota kaip dingusi. Jos artimieji jos pasigedo, kai ši, palikusi mažametį savo vaiką pas tėvus išvyko trumpam susitikti su jai žinomais vyrais.

Buvusi įtariamojo žmona DELFI teigė, kad po įvykio iš karto susirado nukentėjusios 24-erių moters mamos kontaktus ir įspėjo ją.

„Jo mama yra mokytoja, ji moka labai gražiai padejuoti, pavaidinti“, – teigė moteris ir pridūrė, kad įtariamojo mama kartą jau išsuko savo sūnų nuo atsakomybės.

Moteris nesuskaičiuoja, kiek kartų buvo sumušta

Moteris su buvusiu sugyventiniu ir dviejų jųdviejų vaikų tėvu susipažino būdama nepilnametė. Tuo metu jai buvo 16, jam – 20. „Buvome jauni, jaunystėje viso šito nesimatė. Jis toks dar nebuvo. Bet kai gimė vaikai, buvau smarkiai mušama. Labai. Kelis kartus bandžiau bėgti nuo jo, ir pas tėvus išvažiuoti gyventi, bet buvo tiesiog neįmanoma. Terorizuodavo ir tėvus, ir mane, ir vaikus grasindavo atimti. Nuolatinis teroras“, – teigė moteris. Moteris neslepia – meilė jaunystėje buvo apsukusi galvą. Ji pati apsigyveno pas jo mamą sulaukusi vos šešiolikos.

„Labai didelę įtaką jam padarė paskutinis teistumas, kai jis Anglijoje kalėjo dėl grupinio išprievartavimo. Tada turėjau galimybę su juo skirtis. Pabėgti“, – teigia buvusi jo sugyventinė.

Namas, kuriame buvo rasta jauna moteris iš Biržų.

Kol vyras buvo kalinamas Didžiosios Britanijos kalėjime, moteris pakeitė miestą ir bandė kurti naują gyvenimą. Tiesa, jam buvo skirta 9 metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau buvo išleistas į laisvę praėjus pusei bausmės.

„Po to jis grįžo visiškai išprotėjęs žmogus. Jis mane susirado. Man teko su juo bendrauti, – kalbėjo moteris. – Iki tol būdavo protrūkiai. Žiaurūs protrūkiai. Aš net nesuskaičiuosiu, kiek kartų jis mane yra sumušęs.“ Beje, moteris teigia, kad prieš vaikus jis niekada nekeldavo rankos. „Bet prieš mane būdavo kažkas baisaus. Būdavo, kad atima vaikus, kai dar jie visai mažiukai buvo, nuveža savo mamai. Palieka jai, o man sako, kad aš jų niekada nepamatysiu. O mane nuolat daužydavo. Ir matant vaikams, ir nematant“, – kalbėjo moteris.

Bijo dėl savo vaikų

Moteris tvirtina, kad nepasitiki savo buvusio sugyventinio psichine būkle, todėl nenoriai veža vaikus į susitikimus su tėčiu.

„Vaikų taip lengvai Lietuvoje neatima“, – tvirtina moteris, kuri jau ne kartą kovojo su vaiko teisėmis dėl to, kad vyrui, kuris ne kartą buvo teistas, būtų ribojama galimybė matytis su vaikais.

Kaip teigia moteris, norėtų apriboti vaikų susitikimus su tėvu tol, kol jie taps pilnamečiai ir patys galės spręsti, ar nori su juo bendrauti, ar ne. Moteris tvirtina, kad susitikimai jai kelia baimę dėl to, kad, jos teigimu, buvęs jos sugyventinis yra neprognozuojamo elgesio.

Beje, nors teismas nusprendė, kad tėvas vaikus gali matyti kelis kartus per mėnesį, jis pats taip dažnai į susitikimus neatvyksta. Vis dėlto, jis rodo iniciatyvą ir bendrauja su vyresniuoju sūnumi, kuris jau yra paauglys. Nors ta iniciatyva kelia baimę jo mamai. Moters teigimu, tėvas savo paaugliui sūnui paslapčia perduoda pinigų ir tikina, kad gali juos leisti visur, kur norisi.

Namas, kuriame buvo rasta jauna moteris iš Biržų.

„Bandžiau jam skambinti kaip tėvui, kalbėti, kad siųsti vaikui tokiomis sumomis: po šimtą, du šimtus eurų. Juk paaugliams viskas yra ranka pasiekiama: ir narkotikai, ir visa kita. Mes labai ribojame pinigus ir viską, kad apsaugotume nuo visko, – pasakojo mama. – Man tada jis pasakė: ne tavo reikalas, pavartos jaunystėje, gal nebevartos senatvėje. O paskutinį kartą kai buvo atvažiavęs, davė ir vaikams po tris šimtus, nors alimentų nemoka, o vaikams pasakė: čia jums ant pragėrimo.“

Savo bute kalino ir kankino jauną moterį

DELFI primena, kad prieš kelias dienas Panevėžio pareigūnai rado ieškotą kaip dingusią moterį. 24-erių moteris buvo stipriai apsvaiginta ir sužalota. Ją įtariamasis buvo įkalinęs bute. Į butą įsiveržę pareigūnai pamatė kraupų vaizdą – dingusioji buvo stipriai apsvaigusi nuo galimai narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Pirminiais duomenimis, moteris buvo stipriai apsvaigusi nuo galimai narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, pasinaudojant jos bejėgiška būkle, neteisėtai laikyta minėtame bute.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nustatyta židininė smegenų hematoma, ji gydoma intensyvios terapijos skyriuje.

Panevėžio policija DELFI informavo, kad moteris buvo ieškoma kaip dingusi, spalio 8 dieną buvo paskelbta jos paieška. Moteris buvo ieškoma kaip dingusi, jos pasigedo artimieji, pas kuriuos ji paliko savo mažametį vaiką ir trumpam išvyko susitikti su pažįstamais vyrais. Jos šeima pagalbos šauksmą pirmiausia išplatino „Facebook“ tinkle.

Kaimynai teigė, kad ne pirmą kartą smurtavo prieš moterį Pasak namo, kuriame buvo rasta moteris, gyventojų, sulaikytas kaimynas kėlė nepatogumų ir grėsmių. „Visada pastatydavo šiukšlių maišą čia kiekvieną rytą, – laiptinėje į grindis rodė su LNK žurnaliste kalbėjusi moteris. – Sakau, kodėl užimate koridorių, negalima čia statyti. Bet ne, jis man nieko nesakydavo.“

Moteris tvirtino, kad žinojo tik kaimyno vardą, daugiau nieko. „Jis mušdavo moteris, ką sutikdavo, tą ir mušdavo, – tvirtino kita kaimynė. – Toks va išprotėjimas yra.“ Ji teigė, kad nuo jo nukentėjo vienos kaimynės motina.

LNK žurnalistei paklausus, ar ji buvo sumušta, kaimynė linktelėjo galvą.

Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Vaikų linija - www.vaikulinija.lt116111Kasdien 11-23 val.
Jaunimo linija - www.jaunimolinija.lt8 800 28 888Visą parą
Vilties linija, psichologinė pagalba suaugusiems - www.kpsc.lt116123Visą parą
Pagalbos moterims linija8 800 66 366Visą parą
Linija doverija (pagalba teikiama rusų kalba)8 800 77 277I-V 16-20 val.
Dingusių žmonių šeimų paramos centras8 800 26 161
8 5 277 3135
II-VI 16-20 val.
Panevėžio paguodos telefonas8 45 50 09 65I-V 20-8 val.
Vilniaus moterų namų krizių centras8 800 22 008I-V 9-17 val.
Vaiko raidos centras8 5 275 7564Visą parą
Pokalbiai 8 800 linija yra nemokami

Psichologinės pagalbos tarnybaAdresasAtsakymo laikas
Vaikų linijaRegistruotis ir rašyti svetainėje: www.vaikulinija.ltAtsako per dvi dienas
Jaunimo linijaRegistruotis ir rašyti svetainėje: www.jppc.lt/draugasAtsako per tris dienas
Vilties linijaRašyti svetainėje: www.paklausk.kpsc.ltAtsako per tris dienas
Šiaulių jaunimo linijaRašyti: kasnutiko@yahoo.comAtsako per tris dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems - savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai ir kita naudinga informacija

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.