Poras tuokti žada šiltai ir be oficialumų

Poras tuokti žada šiltai ir be oficialumų

Ilgametei Metrikacijos skyriaus vedėjai Palmirai Liolienei išėjus į pensiją, nuo vasario 23 dienos ją pakeitė buvusi Karsakiškio seniūnė Nijolė Gaižiūnienė. Jau spėjusi sutuokti vieną porą ir besirengianti šeštadienį vyksiančioms iškilmingoms vestuvėms, naujoji Metrikacijos skyriaus vedėja tikisi, kad naujasis darbas bus tinkamas jos energingam charakteriui.

„Ir ankstesniame, ir šiame darbe matau nemažai bendro: dirbdama seniūne nuolat su žmonėmis bendraudavau, tai daryti reikės ir dirbant Civilinės metrikacijos skyriuje“, – sako N. Gaižiūnienė.

Konkurso eiti Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pareigas Rajono savivaldybė neskelbė, nes pagal įstatymą to nebuvo privaloma daryti – gerų darbo įvertinimų sulaukusi valstybės tarnautoja N. Gaižiūnienė turėjo teisę būti paaukštinta. N. Gaižiūnienė Šiaulių universitete yra baigusi viešojo administravimo studijas.

BIC

Penkiolika metų dirbusi Karsakiškio seniūnijos seniūne N. Gaižiūnienė sako apie darbo keitimą į ramesnį galvojusi jau kurį laiką. „Tiesą sakant, ne kiek ramesnio, bet konkretesnio darbo norėjosi, – sako naujose pareigose apsiprantanti moteris. – Seniūno darbas apima labai daug sričių, rūpintis tenka galybe reikalų, dažnai dienos negali suplanuoti. Be to, atsijungti negali nei pasibaigus darbo valandoms, nei savaitgaliais, tenka daugybėje renginių dalyvauti. Metams bėgant pajutau, kad pradedu pavargti. Žinau, kad tuokti poras teks šeštadieniais, bet viliuosi, jog uždarius kabineto duris rūpesčiai namo nesivys. O ir permainų norėjosi.“

Per keturias darbo dienas jau sutuokusi vieną porą ir priėmusi šešių porų prašymus tuoktis, N. Gaižiūnienė sako supratusi, kad labai oficiali apeigų vedėja ji nebus, per ceremonijas stengsis išlaikyti šiltą bendravimą ir paprastumą. „Manau, oficialumo valdiškose įstaigose ir taip labai daug, žmonės nemėgsta pernelyg oficialių valdininkų. Reikalus tvarkantys žmonės ir taip jaudinasi, kam dar didinti jų įtampą“, – svarsto N. Gaižiūnienė. Didelio jaudulio prieš iškilmingas ceremonijas vedėja sako nejaučianti, tik šioks toks jaudulio ir atsakomybės kirminas virpa.

„Nebijoti kalbėti prieš auditoriją įpratau per bendruomenių susirinkimus, kur susirinkdavo nemaža auditorija, – atskleidžia buvusi seniūnė. – Dėl teksto mokymosi mintinai irgi nesijaudinu – per paskaitas dėstytojai įkalė į galvą, kad geriau tekstą sklandžiai perskaityti, nei bandyti lementi iš atminties.“

Ypatingų permainų skyriuje naujoji vedėja sako neplanuojanti: patalpos erdvios, rekvizitai nenusidėvėję. „Nebent lauke ant laiptų norėtųsi gražių vazonų su gėlėmis, kad vaizdą pagyvintų, – planais pasidalija Metrikacijos skyriaus vedėja. – Dar turių minčių atgaivinti vardo suteikimo ceremoniją. Nors vardą kūdikis jau būdavo gavęs ir juo vadinamas, jį patvirtinantį dokumentą įteikdavome iškilmingai. Seniūnijose seniau tai būdavo populiaru: turėjome didžiulį gandrą, laikantį lopšį, į kurį per ceremoniją paguldydavo kūdikėlį. Krikšto tėvams įteikdavome rūpintis įpareigojantį dokumentą. Vestuvės yra labai graži šventė, bet vaiko atėjimas į šeimą yra ne mažiau svarbus, o gal net svarbesnis įvykis, kurį pažyminti šeima susikuria labai gražią šventę. Manau, būtų prasminga atgaivinti tokią gražią tradiciją.“

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.