Populiariausi egzaminai tarp kalinių – lietuvių kalba, istorija ir geografija

Populiariausi egzaminai tarp kalinių – lietuvių kalba, istorija ir geografija

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / DELFI nuotr.

Pastaraisiais metais kaliniai daugiausia renkasi mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros bei valstybinius istorijos ir geografijos egzaminus, rodo BNS pateikta Švietimo ministerijos statistika.

Šiemet įkalinimo įstaigose egzaminus užsiregistravo laikyti 451 žmogus. Pernai tokių buvo 362, užpernai – 399.

Tarp kalinių, kurie laiko egzaminus, daugiausia – mokyklos nebaigusių asmenų – šiemet jų 397, taip pat yra 52 buvę mokiniai, kurie negavo atestato, nes neišlaikė dviejų būtinų egzaminų, bei 2 eksternai.

BIC

Anot statistikos, pernai kandidatai vidutiniškai buvo pasirinkę laikyti po 3 egzaminus, tačiau beveik į ketvirtadalį jų kandidatai neatvyko.

„To priežastys gali būti įvairios – nebaigė mokslo metų, turėjo neigiamus metinius mokomojo dalyko įvertinimus, priėmė sprendimą nedalyvauti egzamine“, – teigia ministerija.

Pavyzdžiui, istorijos valstybinį egzaminą buvo pasirinkę 84 kaliniai, tačiau į egzaminą 40 neatvyko. Iš likusiųjų devyni egzamino neišlaikė, kiti vidutiniškai gavo 31 balą, maksimalus įvertinimas buvo 79 balai.

Geografijos valstybinį egzaminą registravosi laikyti 73 kaliniai, neatvyko – 31, o iš atvykusiųjų egzamino neišlaikė penki kaliniai. Vidutiniškai iš šio egzamino kaliniai gavo 32 balus, o maksimalus įvertinimas siekė 76 balus.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.