Popietėje plazdėjo pagarbos Tėvynei ir meilės žmonėms dvasia

Popietėje plazdėjo pagarbos Tėvynei ir meilės žmonėms dvasia

Ona STRIŠKIENĖ ("Tėvynė") / Meilės DRUKTENYTĖS nuotr.

Paminėti Vasario 16-ąją Panevėžyje į sveikatingumo centrą „Vidmavita“ buvo pakviesti jo lankytojai, aplinkinių bendruomenių  ir Lietuvai pagražinti draugijos nariai. Čia kartu švęsta ir šio centro devynerių metų sukaktis.  

Popietės vedėja Bronė Slapšienė prakalbo Nepriklausomybės akto signataro Aleksandro Stulginskio žodžiais: „Didžiausias tautos turtas – jos laisvė, nepriklausomybė. Ant mūsų tautos laisvės aukuro buvo paaukota daug žmonių gyvybių, iškęsta pažeminimų, kalėjimų, trėmimų, persekiojimų.“ Apibūdinusi tuometinę 1918-ųjų geopolitinę situaciją, ji apžvelgė valstybės simbolius,  valdymo struktūrą, įstatymus ir piliečių pareigas.

Apie 1949 m. vasario 16 d.  Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos priimtą Deklaraciją kalbėjo šių eilučių autorė. Deklaracija kartu su kitais Lietuvos partizanų vadų suvažiavime priimtais dokumentais sudarė teisinį ir politinį Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo pagrindą, suteikė laisvės kovoms naują pobūdį, įteisino Tarybą – kaip vienintelę teisėtą valdžią okupuotos Lietuvos teritorijoje. Pateikiau senų fotografijų, kuriose užfiksuoti partizanų rėmėjai, sodyba, kurioje buvo įrengta slėptuvė. Taip pat perskaičiau savo kūrybos eilėraštį „Kovotojai už laisvę“.

BIC

Popietėje dainavo vokalinis ansamblis „Pušelė“, vadovaujamas Žyginto Anilionio, Rimanto Pakavičiaus bei Henrietos Slivkienės duetas.

Apie „Vidmavitos“  prieš devynerius metus pasėtus gėrio daigus,  pirmuosius ir vėlesnius žingsnius kalbėjo sveikatingumo centro įkūrėjas, mecenatas Vidmantas Kartanas. Tylos minute buvo pagerbti iškeliavusieji Amžinybėn.

Centro įkūrėją, ilgametį  Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus pirmininką Vidmantą Kartaną su dekoratyviniu „Devynių paukščių lizdų“ medžiu sveikino skyriaus nariai. Sveikintojų vardu kalbėjo gražių gėlynų puoselėtojas Gintautas Šimkus. Nuoširdžiai sveikino buvusi šio centro pirmoji administratorė Alina. Linkėjimus ir kvapnų duonos kepalą dovanojo Liekupio bendruomenės nariai. Dainomis sveikino Vidmanto Kuokalo ansamblis. „Pušelės“ ansambliui dainuojant harmonizuotą Tado Šumsko dainą „Paimkim Lietuvą visi ant rankų“ dalyviai dainavo sustoję rateliu, susikibę rankomis. Po renginio ilgai ir nuoširdžiai bendrauta prie gražaus šventinio stalo.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.