16 C
Panevėžys
Sekmadienis, 16 gegužės, 2021

Politikų akiratyje – prasiskolinusi Panevėžio pirtis

Panevėžio miesto savivaldybės administracija parengė Savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuriuo siūloma įtraukti į Privatizavimo objektų sąrašą bendrovę „Panevėžio pirtis“.

Panevėžio miesto savivaldybės administracija parengė Savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuriuo siūloma įtraukti į Privatizavimo objektų sąrašą bendrovę „Panevėžio pirtis“. Pirties klausimas pradėtas svarstyti Tarybos komitetuose, o lapkričio pabaigoje sprendimas bus tvirtinamas Taryboje.

Pasibaigus privatizavimo procedūrai bendrovės „Panevėžio pirtis“ akcijos, priklausančios Savivaldybei, bus parduotos, o pirties paslaugos socialiai pažeidžiamai gyventojų grupei bus teikiamos Nemuno g. 75 esančiame pastate.

Iškart neužsidarys

Savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus naujienų portalui JP sakė, kad įteisinus pirties privatizavimo dokumentus, pirtis iškart neužsidarys.

„Dar kurį laiką galės veikti. Tačiau panevėžiečiams jau greitai bus pradėtos teikti maudymosi paslaugos Nemuno gatvėje. Ten įrengtos dušo patalpos, kuriose socialiai remiami žmonės galės nusimaudyti. Šias paslaugas kuruos Panevėžio socialinių paslaugų centras“, – aiškino J. Leipus.

Savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas J. Leipus sakė, kad įteisinus pirties privatizavimo dokumentus, pirtis iškart neužsidarys.

Parduos akcijas

Miesto infrastuktūros skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Petrauskė teigė, kad parduodamas ne pirties pastatas.

„Pasikeitus Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymui, aukcionuose paduodamos akcijos, o ne pastatai. Per kiek laiko bus parduotos pirties akcijos, atsakyti šiandien negaliu – procesas pakankamai ilgas. Kai miesto Taryba pritars privatizavimui, kreipsimės į Turto banką, kad šis procesas būtų įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą. Manau, kad privatizavimo procesas užsitęs iki pusės metų, o gal ir ilgiau. Savivaldybei priklauso 87,9 proc. pirties akcijų, jos ir bus parduotos“, – sakė J. Petrauskė.

Pirties mėgėjams – dušai

Socialinių paslaugų poskyrio vadovė Rasa Urbonavičienė tvirtino, kad privatizavus pirtį, pirties mėgėjai nenukentės.

„Socialinių paslaugų centras nuo lapkričio 15 dienos pradės teikti asmeninės higienos ir priežiūros (dušo, skalbimo ir skalbinių džiovinimo) paslaugas. Nemokamos paslaugos bus teikiamos socialinių pašalpų gavėjams, asmenims, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės kaip 204 eurai. Turintys teisę gauti nemokamas paslaugas galės 1 kartą per savaitę naudotis dušu, išsiskalbti, išsidžiovinti skalbinius“, – pasakojo R. Urbonavičienė.

Veikla nuostolinga

Jau 18 metų Panevėžio mieste veikiančios pirties pagrindinė veikla – pirties paslaugų teikimas. Be pagrindinės veiklos yra suteikiamos su pirties paslauga susijusios paslaugos – parduodamos įvairios prekės, teikiamos kavinės-baro paslaugos. Taip pat teikiamos ir patalpų nuomos paslaugos.

Panevėžio miesto savivaldybei priklauso 87,9 proc. akcijų, likę 12,1 proc. priklauso fiziniams asmenims.

Jau 18 metų Panevėžio mieste veikiančios pirties pagrindinė veikla – pirties paslaugų teikimas. Be pagrindinės veiklos yra suteikiamos su pirties paslauga susijusios paslaugos – parduodamos įvairios prekės, teikiamos kavinės-baro paslaugos.

Bendrovės veikla nuostolinga jau kelinti metai iš eilės ir grynasis nuostolis nuo 9523 eurai 2014 metais, o 2016-ųjų metų pabaigoje pasiekė 13266 eurus.

Atliktas Savivaldybės kontrolierių patikrinimas parodė, kad bendrovė netinkamai valdo savo turtą: neremontuotos patalpos, neatnaujintas inventorius – bendra nusidėvėjimo būklė ir estetinis vaizdas negali užtikrinti tinkamų naudojimo savybių, kokybiškų, patrauklių paslaugų, mažėja lankytojų skaičius. Informacija apie bendrovės veiklą viešinama nepakankamai.

Analizuojamu 2013–2016 m. laikotarpiu bendrovės veikla buvo nuostolinga ir rodo bendrovės finansinę riziką ir galimą bankrotą.

Šiuo metu Panevėžio pirčiai nuo 2010 metų balandžio 12 dienos vadovauja Alfonsas Morkvėnas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono gyventojai sulaukė – pirčių veikla atnaujinta

confident-noyce

Pirtyje Anykščių rajone rastas miręs vyras

confident-noyce

Seimo pirmininkė: rimtai svarstoma privatizuoti parlamentarų viešbutį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau