Politikai norėtų geresnio medicininio aptarnavimo

Politikai norėtų geresnio medicininio aptarnavimo

Pastaraisiais metais į Panevėžio rajono polikliniką investuota 8 mln. litų, nupirkta moderniausia įranga, kokios neturi net Panevėžio respublikinė ligoninė

Panevėžio rajono taryba patvirtino Panevėžio rajono poliklinikos praėjusių metų finansinės veiklos ataskaitas bei veiklos užduotis šiems metams, tačiau turėjo priekaištų dėl darbo organizavimo bei kitų sveikatos priežiūros įstaigoje kylančių problemų.

Liberalsąjūdietis Dalius Dirsė konstatavo, kad poliklinikoje gana dažnai susidaro nemažos eilės, todėl pirmiausia dėl mikroklimato pačioje poliklinikoje pasiūlė atlikti išorinį auditą. Anot jo, neprošal atlikti gyventojų, o galbūt ir poliklinikos darbuotojų apklausas.

„Darbo tobulinimui ribų nėra, nes žmonės visada nori greitai ir gerai“, – konstatavo meras Povilas Žagunis ir pridūrė, kad eilės ne visada susidaro dėl poliklinikos vadovų ar darbuotojų kaltės. Jis sakė pats lankęsis poliklinikoje ir matęs, kaip žmonės plūsta bangomis, kurių prognozuoti neįmanoma.

BIC

P. Žagunis atkreipė dėmesį, kad neretai rajone gyvenantis žmogus užsiregistruoja pas specialistą, tačiau pas jį dėl vienokių ar kitokių priežasčių neatvyksta, apie tai neinformuoja, „susidaro langai“, o kitų pacientų priėmimo laikas ilgėja.

„Atsikėlęs ryte buvau įsipareigojęs žmonai apie sveikatą tarybos posėdyje nekalbėti, tačiau nutylėti negaliu“, – filosofiškai savo kalbą pradėjo liberalsąjūdietis Jonas Katinas.

katinas
J. Katino teigimu, aiškinama, kad eilės poliklinikoje susidaro dėl žmogiškojo faktoriaus, tačiau apie priežastis garsiai niekas nedrįsta kalbėti, bijodami, kad kas neišgirstų.

Anot jo, pastaraisiais metais į polikliniką investuota 8 mln. litų, nupirkta moderniausia įranga, kokios neturi net Panevėžio respublikinė ligoninė, todėl savivaldybė, kaip steigėja, irgi turėtų prisiimti atsakomybę. Politiko teigimu, žurnalistams paviešinus informaciją apie negatyvius reiškinius, savivaldybė turėtų aiškintis, kodėl jie vyksta.

J. Katino teigimu, aiškinama, kad eilės poliklinikoje susidaro dėl žmogiškojo faktoriaus, tačiau apie priežastis garsiai niekas nedrįsta kalbėti, bijodami, kad kas neišgirstų.

„Visi žinome, kad 70 procentų gerų poliklinikos gydytojų yra pensininkai, tačiau net nesvarstome, ar galime priimti jaunimo. Daug kas priklauso nuo darbų organizavimo ir mikrokilimato gerinimo. Nuo to sumažėtų eilės bei pagerėtų gydymo kokybė“, – kalbėjo politikas.

J. Katinas poliklinikos užduotyse pasigedo žemiškų dalykų. Jis sakė nesuprantantis, kodėl gydytojams, o pacientų nepriimančiai administracijai, nurodyta išsikelti į palėpę. Anot jo, jei poliklinikos direktorės atlyginimas didesnis nei mero, ten turi viskas blizgėti ir jai vietoje 40 proc. turėtų skiriamas perpus mažesnis priedas.

Sveikatos apsaugą kuruojantis vicemeras Antanas Pocius patikino, kad nė vienas žiniasklaidoje pasirodęs straipsnis nepraeina po akis.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.