21 C
Panevėžys
Pirmadienis, 3 rugpjūčio, 2020

Policijos rėmėjams – pažintinė kelionė

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai vykdo projektą „Policijos rėmėjas – saugi Lietuva!“. Šia iniciatyva siekiama jaunuolius įtraukti į prasmingą, naudingą visuomenei veiklą, supažindinti su policija ir jos kasdieniu darbu, skatinti patiems aktyviai prisidėti prie saugumo užtikrinimo.

Panevėžio miesto ir rajono bendruomenės pareigūnė R. Gustaitienė, vykdydama šį projektą, drauge su jaunaisiais policijos rėmėjais aplankė Panevėžio rajono Berčiūnų pagrindinę mokyklą ir Smilgių gimnaziją. Ten mokinius supažindino su savanorių veiklos principais, akcentavo, kad, norint tapti savanoriu, būtina atitikti dvi sąlygas: asmuo turi būti apsisprendęs skirti savo laiką visuomenei ir jos reikmėms, nesitikint jokio piniginio atlygio, ir antroji – asmuo turi atrasti kitą asmenį ar organizaciją, kuriai reikalinga savanorio pagalba.

Taip pat pareigūnė pristatė teisės aktus, kurie aktualūs norintiems rinktis policininko profesiją ar prisijungti prie jaunųjų policijos rėmėjų veiklos. Susitikimo pabaigoje moksleiviai buvo pakviesti jėgas išmėginti proto mūšyje, o už pademonstruotas žinias visi apdovanoti atminimo prizais, įsigytais iš Policijos departamento projektui skirtų lėšų.

To paties projekto „Policijos rėmėjas – saugi Lietuva!“ ekskursiją į Vilnių surengė Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės L. Keblienė ir S. Paškevičiūtė. Jaunieji policijos rėmėjai aplankė Muitinės muziejų ir sužinojo ne tik visą muitinių atsiradimo Lietuvoje istoriją, bet ir, kaip jos keitėsi, formavosi laikui bėgant. Labai susidomėję jaunieji policijos rėmėjai stebėjo dokumentinį filmą apie tragiškus Medininkų įvykius, aptarė ir diskutavo, kokie patriotiški žmonės tuomet dirbo.

Apžiūrėję kitus muziejaus eksponatus ir išgirdę daug įdomių istorijų apie išradingus kontrabandininkus, vaikai padėkojo ekskursijos vadovui ir toliau tęsė kelionę.

Kita stotelė – raitoji policija. Raitojo būrio specialistė Rytė Stankevičienė ne tik papasakojo apie raitosios policijos tarnybos specifiką, bet ir informavo apie žirgus. Vaikai labai įdėmiai klausė ir uždavė daugybę klausimų.

Pasibaigus teorinei daliai, vaikai turėjo galimybę pašerti žirgus atsivežtais obuoliais ir morkomis, taip pat pajodinėti. Paskui jie aplankė „Aro“ rinktinės bazę. „Aro“ rinktinės vadas V. Grabauskas papasakojo, kokias funkcijas atlieka šios tarnybos pareigūnai, apie tarptautinį bendradarbiavimą ir operacijas.

Vaikams įdomiausia buvo išgirsti apie įvairius taktinius metodus,  apie atrankas ir galimybę patekti į „Arą“. Rėmėjai turėjo galimybę kiekvienas apžiūrėti ir išbandyti pareigūnų ekipuotę, apžiūrėjo šarvuotį ir išminuojant naudojamą robotą. Ekskursija buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga, galbūt kai kam padėjusi apsispręsti, kuo norėtų užsiimti ateityje.

Bendruomenės pareigūnės su jaunaisiais ir suaugusiais policijos rėmėjais dalyvavo  Kupiškio prevencijos centro atidaryme ir susipažino su šio centro veikla, padedančiais pareigūnais ir policijos rėmėjais. Lankėsi Pasvalio rajono policijos komisariate ir dalyvavo Pasvalio sporto mokyklos baseine plaukimo pamokėlėje.

Šios kelionės už aktyvią savanorišką veiklą visus 2017 metus suaugusiems ir jauniesiems policijos rėmėjams organizuotos ir prizai įsteigti iš Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos skirtų projektinių lėšų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau