Policija pateikė daugiau detalių apie Rokiškio rajone nužudytą trenerį: kūnas buvo rastas...

Policija pateikė daugiau detalių apie Rokiškio rajone nužudytą trenerį: kūnas buvo rastas miške

Karolina KONOPKO (Lrytas.lt) / Rimvydo ANČEREVIČIAUS, Lrytas.lt, policijos nuotr.

O. Butkus.

Rokiškio rajoną sudrebino žinia apie galimai nužudytą žinomą ledo ritulio trenerį Genadijų Fitingovą. Kaip dingęs be žinios vyras buvo ieškomas dar nuo balandžio 16 dienos. Neilgai trukus sulaikytas įtariamasis. Aukos kūnas rastas po kelių dienų. Daugiau detalių apie įvykį ketvirtadienį pateikė Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Orlandas Butkus.

„Ieškomo asmens buvimo vietą nurodė įtariamasis. Kūnas buvo rastas miške. Paslėptas, užkastas, netoli įtariamojo sodybos. Policijos pareigūnai dėkoja visiems, kurie ieškojo įtariamojo asmens. Paieška buvo gana plati“, – kalbėjo O. Butkus. Buvo paneigti gandai, kad vyrai buvo draugai, jie buvo abu to paties mažo miestelio gyventojai ir lemtingą vakarą leido kartu sodyboje, vartojo alkoholį.

BIC

O. Butkus patvirtino, kad ant kūno buvo aptiktos smurto žymės, tačiau smulkiau nekomentavo, tik paminėjo, jog aukos kūnas nebuvo išniekintas.

„Viskas, kas kėlė įtarimą ar gali būti reikšminga tyrimui, yra paimta iš įvykio vietos“, – sakė O. Butkus.

Teisėsaugai vyras žinomas tik dėl nemokėtų alimentų. Komentarų apie galimus liudininkus taip pat nebuvo, tačiau policijos atstovas patikino, kad įtariamasis yra tik vienas.

Suimtas buvo jau penktadienį

Penktadienį, surinkus pakankamai įrodymų, mėnesiui buvo suimtas 50-metis įtariamasis, tačiau dar sekmadienį, balandžio 19 dieną, vyko intensyvi nužudyto trenerio paieška.

Paieškų trajektorija buvo gana plati, įtariamasis nebuvo kalbus, neišdavė, kur paslėpė kūną, tačiau buvo įtariama, kad jis galėjo būti paslėptas Rokiškio rajone – Stirniškio kaimas yra Kazliškio seniūnijos apylinkėse, kur driekiasi didelių plotų pelkingos vietovės, tyvuliuoja Notigalės ežeras.

Iškelta byla dėl žmogžudystės

Trečiadienį portalui lrytas.lt Panevėžio apskrities VPK atstovas Tadas Martinaitis pranešė, kad ledo ritulio trenerio G. Fitingovo kūną pavyko rasti. Informacija buvo gauta apie 17 val. 45 min. Taip pat buvo gauti duomenys, jog ant kūno pastebėta smurto žymių.

Pareigūnai nedetalizavo vietos, kur rastas kūnas, taip pat tądien nekomentavo ir kitų aplinkybių. Surinkę svarių įkalčių, pareigūnai iškėlė bylą dėl žmogžudystės, o 50 metų įtariamasis penktadienį buvo suimtas mėnesiui.

T. Martinaitis.

Be policijos pareigūnų, paieškose dalyvavo maždaug 100 savanorių – trenerio artimieji, draugai, bendradarbiai, seniūnijos gyventojai, kariai. Jos vyko ir pelkingose vietovėse.

Pažįstami nuo vaikystės

Rokiškyje su žmona gyvenęs ir dvidešimtmetę dukrą auginęs Genadijus Fitingovas iš savo namų išėjo praėjusį trečiadienį apie 15 val. 30 min. Kai vyras namo negrįžo nei tą, nei kitą dieną, jo žmona kreipėsi į policiją. Buvo paskelbta paieška, o netrukus pareigūnų akys nukrypo į Rokiškio gyventoją, kurį G. Fitingovas pažinojo nuo vaikystės.

Anksčiau problemų su teisėsaugininkais dėl nesumokėtų alimentų turėjęs įtariamasis naktį buvo sulaikytas, teismas jį leido suimti. Policijos pareigūnai nustatė, kad šis asmuo gyvą G. Fitingovą matė paskutinis.

Trečiadienį abu vyrai susitiko, vakarojo, gėrė alkoholį. Kas tarp jų įvyko vėliau, nežinoma. Manoma, kad konfliktas tarp vyrų galėjo kilti prieš vidurnaktį.

G. Fitingovas jo metu buvo nužudytas, o kūnas automobiliu nuvežtas į Kazliškio seniūniją ir paslėptas kažkur netoli Stirniškio kaimo. Šiame kaime įtariamasis turi sodybą, kurioje įrengtos vaizdo kameros užfiksavo, kaip šeimininkas savo automobiliu „Volkswagen Sharan“ atvyksta į sodybą, po to išvažiuoja, o po kelių valandų vėl sugrįžta.

Lrytas.lt šaltinių duomenimis, netoli sodybos esančiame tvenkinyje buvo rastas krauju ištepliotas kilimas, šiose vietovėse taip pat buvo užfiksuotas paskutinis G. Fitingovo mobiliojo telefono signalas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.