Policija: Panevėžio rajone populiariausi nusikaltimai – smurtas artimoje aplinkoje ir vagystės

Policija: Panevėžio rajone populiariausi nusikaltimai – smurtas artimoje aplinkoje ir vagystės

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Policijos nuotr.

Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Vidas Sabonis Tiltagaliuose visuomenei pristatė praėjusių metų veiklos rezultatus, padėkojo policijos pareigūnams už gerai atliekamas pareigas, bendruomenėms ir socialiniams partneriams už aktyvų dalyvavimą.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatas  Tiltagalių kultūros centre Panevėžio rajono gyventojams pristatė praėjusių metų veiklos rezultatus.

Ataskaitiniai susirinkimai taip pat vyko Panevėžyje, Rokiškyje, Biržuose, Pasvalyje ir Kupiškyje. Juose dalyvavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas, Panevėžio apskrities VPK komisariatų vadovai, savivaldybių merai, teisėsaugos institucijų atstovai, seniūnai, bendruomenių pirmininkai, saugių kaimynysčių grupių pirmininkai, savivaldybių administracijų darbuotojai, policijos rėmėjai, gyventojai ir kiti visuomenės atstovai.

Susirinkimuose komisariatų viršininkai pristatė 2018 metų veiklos ataskaitą, pateikė statistinius duomenis apie registruotų įvykių kitimą, registruotas nusikalstamas veikas, vagystes. Palygino registruotų ir ištirtų nusikalstamų veikų skaičius.

BIC

Pažymėjo, kad populiariausios nusikalstamos veikos išliko smurtas artimoje aplinkoje, vagystės ir neblaivūs vairuotojai. Pavyzdžiui, pernai Panevėžio mieste ir rajone nusikalstamų veikų pasiskirstymas išsidėstė taip: 586 vagystės, 447 smurto artimoje aplinkoje atvejai, 104 viešosios tvarkos pažeidimai, 87 sukčiavimai, 41 plėšimas, 640 kiti įvairūs nusikaltimai.

Pareigūnai taip pat pristatė administracinių nusižengimų statistiką, aptarė policijos rėmėjų veiklą ir laimėjimus, saugios kaimynystės grupių judėjimą, prevencinį darbą, džiaugėsi sąmoningesne su policijos pareigūnais bendradarbiaujančia visuomene.  Nuo 2012 metų Panevėžio rajone jau veikia 100 „Saugios kaimynystės“ grupės.

Praėjusiais metais pareigūnai taip pat nuolat rengė susitikimus su gyventojais, kurių metu jiems teikė informaciją apie kriminogeninę būklę, apsaugos nuo nusikalstamų veikų būdus ir priemones, bendradarbiavimo su policija galimybes ir naudą, skaičius. Mokyklose organizavo  įvairius susitikimus, skaitė paskaitas apie nepilnamečių teises ir pareigas, jų administracinę atsakomybę. Panevėžio rajono savivaldybė prevencinių programų įgyvendinimui skyrė 11 tūkstančių eurų.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas akcentavo, kad gyventojai privalo rūpintis savo turto saugumu, drausti turtą, kad išvengtų didelių nuostolių po vagysčių arba naudotų kitas patikimas turto apsaugos priemones. Skatino netoleruoti nelegalios akcizinių prekių apyvartos, mažinant šešėlinę ekonomiką.

Šiais metais pareigūnai ir toliau sieks užtikrinti operatyvų reagavimą, vykdyti iniciatyvią veiklą išaiškindami nusikalstamas veikas, užtikrinti prevencinės veiklos efektyvų vykdymą, tęs darbo užmokesčio didinimo programos įgyvendinimą.

Komisariatų viršininkai dėkojo policijos pareigūnams už gerai atliekamas pareigas, bendruomenėms ir socialiniams partneriams už aktyvų dalyvavimą.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.