Policija ir probacijos tarnyba susitarė bendradarbiauti efektyviau

Policija ir probacijos tarnyba susitarė bendradarbiauti efektyviau

0

Siekiant efektyvesnio Probacijos skyriaus ir policijos bendradarbiavimo, tarinstitucinės pagalbos, organizuoti institucijų atstovų pasitarimai.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariate vyko pasitarimas, kuriame dalyvavo Biržų rajono policijos komisariato viršininkas Marius Jablonskas, Viešosios policijos skyriaus viršininkas Dainius Čepas, to paties skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkė Sandra Timukienė ir Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus, vykdančio veiklą Biržų rajono savivaldybės teritorijoje, vyresnioji inspektorė Lina Jurelevičienė.

Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo galimybės, kontroliuojant, kaip teisti asmenys, kuriems yra skirtas teismo draudimas vartoti psichiką veikiančias medžiagas, vykdo šį draudimą. Skirdamas šį draudimą, teismas dažnai paskiria ir įpareigojimą nuteistiesiems būti namuose nustatytu laiku, todėl nutarta vykti į asmens gyvenamąją vietą nakties metu ir patikrinti, ar jis vykdo minėtą draudimą.

BIC

Nutarta kartu su policijos pareigūnais – apylinkės inspektoriais – organizuoti bendras prevencines priemones, jų metu daugiau dėmesio skirti socialinės rizikos šeimose gyvenantiems teistiems asmenims, domėtis jų gyvenimo būdu, dažniau lankytis jų gyvenamosiose vietose.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai susitiko su Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus, vykdančio veiklą Rokiškio rajono savivaldybės teritorijoje, vyresniąja inspektore Ramute Renninger. Susitikime dalyvavo Rokiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Robertas Krasauskas, Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkė Jūratė Jakšienė, Prevencijos poskyrio pareigūnai.

Susitikus aptartos Probacijos skyriaus registre esantiems nuteistiesiems asmenims teismų skiriamo įpareigojimo nevartoti psichiką veikiančių medžiagų kontrolės užtikrinimo galimybės, operatyvios informacijos pateikimo apie įpareigojimo pažeidimai, tikrinimo atvejai. Bendru sutarimu nutarta bent kartą per mėnesį kontroliuoti asmenis, įpareigotus nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, rinkti informaciją apie jų elgesį visuomenėje ir apie padarytus pažeidimus nedelsiant informuoti Probacijos skyrių.

Kad kontrolė būtų dar efektyvesnė, nuspręsta policijos komisariato operatyvaus valdymo padalinyje iškabinti sąrašą asmenų, įpareigotų nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, kad policijos pareigūnai pažintų tokius asmenis ir atkreiptų į juos dėmesį.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.