Po šešių savaičių į baseiną grįžusių panevėžiečių plaukikų trenerė I. Paipalienė: mums...

Po šešių savaičių į baseiną grįžusių panevėžiečių plaukikų trenerė I. Paipalienė: mums labai reikia varžybų

Ramūnas Grumbinas, Paulius Cubera, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt / LRT, BNS, LTOK nuotr.

I. Paipalienė.

Lietuvos plaukimo rinktinės lyderiai po beveik šešių savaičių pertraukos atnaujino treniruotes baseine. Vyriausybei sušvelninus karantino Lietuvoje sąlygas ir leidus treniruotis aukšto meistriškumo sportininkams, pirmadienį pirmieji į nedidelį Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseiną šoko Tokijo olimpinius kelialapius jau turintys Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

Po praėjusią savaitę Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) priimtų sprendimų, būsimiems olimpiečiams ir žaidynių kandidatams leidžiama treniruotis tiek lauko, tiek vidaus sporto objektuose. Tiesa, yra papildomų sąlygų – turi būti išlaikytas 10 m atstumas tarp sportuojančių asmenų, vienu metu viduje gali treniruotis ne daugiau dviejų sportininkų.

BIC

Plaukikus nuo pirmadienio kol kas priima tik nedidelis 25 metrų keturių takelių Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseinas. Nors baseinas nedidelis, tačiau jis galėjo plaukikus priimti jau pirmadienį, kai kiti šalies baseinai tokio greito vandens pripildymo ir parengimo treniruotėms pažadėti negalėjo.

Plaukikai Panevėžyje treniruojasi mažomis grupėmis. Pirmoje treniruotėje jau dirbo Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas, triskart per savaitę iš Vilniaus atvažiuos Kotryna Teterevkova.

„Kol kas mes tik po du (Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas). Stengiamės laikytis privalomų reikalavimų. Kiti sportininkai prisijungs vėliau, bet treniruosis ne kartu. Nes Panevėžio baseinas nėra didelis. Bet tai ir yra privalumas – yra vanduo ir jis pašildytas. Labai džiaugiamės, kad Panevėžys mus taip globoja ir priima“, – LRT TELEVIZIJAI sakė vyriausia Lietuvos plaukimo rinktinės trenerė Ina Paipalienė.

D. Rapšys.

Be to, kuo mažesnis baseinas, tuo mažesni jo išlaikymo kaštai. Štai vienintelis Vilniuje esantis Fabijoniškių baseinas kol kas neatsidarys – dėl kelių sportininkų tai tiesiog per brangu.

„Daug nedirbome. Tiesiog įsibėgėjome, pasižiūrėjome, kaip ir kas. Kol kas viskas nėra taip blogai, galvoju. Bet jeigu reikėtų sunkiai pradėti dirbti, sunkesnes užduotis, šiuo metu tai būtų nelengva. Tiesiog sudėtinga kažką daryti, planuoti, kai neaišku kas bus su varžybomis. Ar jos vyks, ar ne. Jeigu vyks, tai kokios varžybos. Bet vis tiek džiaugiamės, kad galime jausti tą vandenį kas mums plaukikams yra svarbiausia“, – sakė I. Paipalienė.

Plaukimo federacija informuoja, kad Panevėžyje plaukios dar trys pamainos sportininkų – Simonas Bilis, Aleksas Savickas, Tomas Navikonis, Jokūbas Keblys. Jei neatsidarys baseinas Kaune, tai greitu metu 3–4 kartams per savaitę į Panevėžį važiuos ir Giedrius Titenis bei Deividas Margevičius. Sportininkams į treniruotes teks važinėtis, nes viešbučiai dar uždaryti.

A. Šidlauskas.

Kaip sakė I. Paipalienė, sportininkams sunkiausia treniruotis yra tada – kai jie neturi tikslo ir nežino, dėl ko turi stengtis.

„Taip, mes turime žinoti tikslą. Kol neatšaukė – mūsų tikslas yra Europos čempionatas (vyks Budapešte 50 m ilgio baseine ir yra perkeltas į rugpjūčio 17–23 d. – red.). O jeigu kartais atšauktų šį čempionatą, tai rugsėjo pradžioje yra numatyti pasaulio plaukimo taurės etapai“, – pasakojo trenerė.

I. Paipalienė sakė, kad kol kas sportininkai treniruosis tik kartą per dieną, tačiau jeigu pamatys, kad Europos čempionatas neatšauktas – pradės dirbti rimtai.

D. Rapšys ir A. Šidlauskas.

„Supraskite, mums išvis viskas pasikeitė. Net ilgalaikis planas. Juk turėjo viskas būti kitaip. Kai dėlioji ilgalaikį planą, kiekvienas sezonas yra kitoks. Ir šis sezonas turėjo būti olimpinis, jame turėjo būti viskas nušlifuota, kad pasiektume geriausią sportinę formą Tokijo žaidynėms. O dabar viskas keičiasi. Labai daug naujų problemų. Viską reikia keisti.

Labai svarbus yra varžybų pojūtis. Negali tik treniruotis, o po to šokti į olimpinį baseiną. Didžiausias tobulėjimas yra varžybose. Pamatai savo klaidas ir gali jas analizuoti ir taisyti. Mus laba reikia varžybų. Be jų, labai sudėtinga dirbti“, – plaukikų situaciją karantino metu reziumavo I. Paipalienė.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.