Po raginimų sugadinti ir Vasario 16-ąją planuoja atsaką: užteks – tai mūsų šventė

AutoriusKAUNODIENA.LTFotoBNS, KAUNODIENA.LT
Po raginimų sugadinti ir Vasario 16-ąją planuoja atsaką: užteks – tai mūsų šventė.

Dar nenutilus ginčams dėl šiemetinio Sausio 13-osios minėjimo su rėkiančių ir trypiančių protestuotojų minia, internete sklinda kalbos, kad panašūs protestai planuojami ir per kitas svarbias valstybines šventes – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją.

Į tokius raginimus sureagavo buvęs premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas, žurnalistas, vlogeris Skirmantas Malinauskas. Jis kviečia žmones Vasario 16-ąją susirinkti su šeimomis ir parodyti, kokia Lietuva yra iš tikrųjų.

„Tai plinta FB. Už korupciją teistas buvęs Darbo partijos šulas dabar organizuoja Sausio 13-osios scenarijaus pasikartojimą per Vasario 16-ąją. Principas aiškus – paversti valstybei svarbias datas scena savo antivalstybinėms akcijoms. Kažkam tai nemokama ekskursija į sostinę pasižmonėti, kažkam būdas nuleisti susikaupusį garą, parėkti, pašvilpti, kažkam – tai bandymas nusitiesti kelią į Seimą. Žmonės klausia, kur žiūri VSD, bet ši institucija čia tikrai nepadės. Kiekvienas turi laisvę protestuoti ir čia jau tik nuo žmogaus padorumo priklauso, kokias dienas ir progas jis tam renkasi. Pagalvojau, o kas būtų, jei mes visi šią Vasario 16-ąją ateitume į Pilies gatvę ar kitas vietas su šeimomis, draugais, vaikais ir parodytume, kokia Lietuva yra iš tikrųjų. Celofaninių susirinko mažiau nei tūkstantis. Pasidarė humoro šou su Zakarausku ir Vižu, po kurio išsivažinėjo namo. Ar gali į V16 ateiti dešimtys tūkstančių žmonių tiesiog atšvęsti valstybingumo ir laisvės? Ar gali valstybė pagaliau padaryti daugiau šventės, šypsenų, muzikos, mažiau ilgų politikų kalbų tokią dieną?“ – feisbuke rašo S. Malinauskas.

Anot jo, čia veikia dar ir tokia logika – jei ten renkasi agresyvūs maršistai, tai aš neisiu, nes tik jų skaičių padidinsiu, o gal dar ir užsipuls koks. O gal verta galvoti priešingai? Žmonių, kurie suvokia tokių datų svarbą visuomenei, yra kur kas daugiau ir tai laikas parodyti?

„Bus laisva diena, tikrai sudalyvausiu su šeima ir jus kviečiu padaryti tą patį. Nereikia pasiduoti provokacijoms, atsakinėti į rėkimą rėkimu. Neabejoju, kad ir žiniasklaida puikiai parodytų kontrastą tarp ramiai besielgiančios civilizuotos publikos ir pavienių rėksnių su švilpukais burnose. Na, o jei vyksta įstatymų pažeidimai, telefonas į rinkas, fiksuojam, pranešinėjam policijai, bendromis jėgomis ginam savo valstybę nuo chuliganų“, – rinktis į civilizuotą minėjimą Vasario 16-ąją ragina S. Malinauskas.

Kolegai pritaria ir apžvalgininkas Paulius Gritėnas. Pasak jo, visas šis Sausio 13-osios minėjimo debošas gali turėti labai šviesią perspektyvą.

„Interneto šiukšlyne ne tik džiūgaujama, kad pavyko sugadinti renginį ir užgrobti valstybingumui labai svarbios dienos naratyvą. Ten jau planuojamos ir tokios pačios provokacijos Vasario 16 ir Kovo 11 dienomis“, – rašo P. Gritėnas.

Anot žurnalisto, pilietinė visuomenė turėtų išsijudinti ir nebeleisti antivalstybinių veikėjų organizuojamai kelių tūkstančių miniai dangstytis tautos ar visuomenės vardu. „Tiek pats esu nusiteikęs eiti ir dalyvauti tų dienų minėjimuose, tiek kviečiu visus draugus, tiek tikiuosi, kad visi sąmoningi žmonės rinksis ir kvies ateiti ir ne tik virtualioje, bet ir tikroje viešojoje erdvėje parodyti, kad baubianti gauja yra saujelė racionalių piliečių jūroje. Dažnai teoriškai kalbame apie tai, ar eitume, jei dabar nutiktų. Tai nereikia laukti, kol nutiks, o eiti ir parodyti, kad suprantame tų dienų reikšmingumą ir jomis išreiškiame pagarbą ne valdžiai, o valstybės ir laisvės tęstinumui“, – į taikius minėjimus žmones kviečia rinktis Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją.

Sureagavo ir mitingą prie Seimo pats kažkada surengęs žurnalistas visuomenininkas Andrius Tapinas.

„Na, ne, mielieji, Vasario 16 jūs nesugadinsit! Užteks. Tai mūsų visų šventė. Ateisim. Galim, mokam, pakviesim, susirinksim. Laukite žinių“, – feisbuke rašo A. Tapinas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šeimų sąjūdis apgailestauja dėl „nepagarbių išsišokimų“ kalbant Laisvės premijos laureatei

confident-noyce

Vangi G. Nausėdos reakcija dėl Sausio 13-osios protesto įvertinta kritiškai

confident-noyce

Penkiems laisvės gynėjams skirtas Sausio 13-osios atminimo medalis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau