Po pokalbio su G. Nausėda generalinis prokuroras žada tobulinti prokurorų atranką

Po pokalbio su G. Nausėda generalinis prokuroras žada tobulinti prokurorų atranką

Ignas JAČAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

E. Pašilis.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako neišgirdęs išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos kritikos, bet žadėjo imtis sprendimų tobulinant prokurorų atranką.

Po susitikimo su G. Nausėda prokuratūros vadovas tvirtino išgirdęs G. Nausėdos norą depolitizuoti prokuratūros sistemą, o vienas iš aptartų klausimų, anot jo, buvo, kaip tobulinti prokurorų atrankas.

„Matyti, kad išrinktajam prezidentui tikrai aktualu ir rūpi prokuratūros nepriklausomumas, depolitizavimas, tiesiog aptarėme, ką galima padaryti, kad sistema tikrai būtų skaidresnė, kad būtų ir visuomenei atsakyta į svarbiausius klausimus ir ką galima kartu daryti“, – žurnalistams sakė E. Pašilis.

BIC

Anot jo, atranka galėtų būti tobulinama galbūt deleguojant į atrankos komisijas daugiau visuomenės atstovų, taip pat kad atrankų kriterijai būtų „daugiau objektyvūs“. Šiuo metu komisiją sudaro trys visuomenės atstovai iš septynių.

„Matyt, tai tikrai svarstytinas klausimas“, – tvirtino generalinis prokuroras.

E. Pašilį prokurorų profesinės sąjungos kaltina dėl galimų pažeidimų sistemoje, nepotizmo, pavyzdžiui, kad Panevėžio apylinkės prokuratūros vadovu jis paskyrė savo dukros krikštatėvį Julių Gelumbauską, nors pastarasis surinko mažiausiai balų atrankoje tarp pretendentų.

E. Pašilis sako tiesiogiai apie šiuos dalykus nekalbėjęs, tik paaiškinęs atrankos sistemą.

„Kokie bebūtų geriausi ar draugai, ar krikštatėviai, patikėkite – jei jie neturės nei kompetencijos, nei gebėjimų, negalės eiti pareigų. Bet tobulintų dalykų tikrai yra. Bent jau priekaištų (dėl darbo – BNS) neteko girdėti“, – tikino E. Pašilis.

„Kategoriškai tam nepritarčiau“, – pridūrė E. Pašilis, paklaustas, ar pritaria kai kurių pavaldinių teiginiams, kad prokuratūroje klesti nepotizmas.

G. Nausėdos atstovas spaudai Aistis Zabarauskas sakė, kad susitikimo tikslas nebuvo kritikuoti, o esminiai pokalbio akcentai buvo prokuratūros sistemos „depolitizavimas, nepriklausomumo nuo politikų kišimosi užtikrinimas“.

„Mes manome, kad tai yra nuolatinis darbas rūpintis, kad tai neatsitiktų. Palyginti galima su sodais, kur dabar daug Lietuvos gyventojų praleidžia laiką, kad jeigu tu užleisi lysvę, joje pradės veistis piktžolės“, – teigė A. Zabarauskas.

Tai pirmasis būsimojo prezidento susitikimas su prokuratūros vadovu. Pagal Konstituciją, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

G. Nausėda su politiniais lyderiais ir svarbiausių institucijų vadovais pastarosiomis savaitėmis susitinka rengdamasis prezidento pareigų priėmimui.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.