3.2 C
Antradienis, 16 balandžio, 2024

Po pertraukos rungtynes perlaužę lietuviai – olimpinės atrankos finale

AutoriusKREPSINIS.NETFotoBNS

Lietuvos rinktinei liko žingsnis iki olimpiados. Atrankos pusfinalyje 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18) buvo nugalėti Lenkijos krepšininkai ir dabar finale reikės nukauti Slovėniją

. Lietuviai startavo pelnę 7 taškus paeiliui, tačiau lenkai greitai ruošė atsaką: Aleksandras Balčerowskis pelnė dvitaškį ir tritaškį, Mateušas Ponitka – du taškus, tad komandas skyrė tik pora taškų – 7:9.

Mantas Kalnietis atstatinėjo lietuvių persvarą, bet atitrūkti nepavyko (17:15), o Damianas Kuligas rėžė atsilikimą iki minimalaus – 17:18. Galiausiai kėliniui einant į pabaigą Eimanto Bendžiaus tritaškis didino lietuvių persvarą – 23:19.

Mateušas Ponitka vėl artino lenkus prie lietuvių (23:25), bet dėjimu atsakė Domantas Sabonis. Prabėgus 4 kėlinio minutėms komandas skyrė tik taškas (30:29), tačiau Mantas Kalnietis pataikė iš toli ir vėl didino lietuvių persvarą. Aaronas Cellas smeigė tritaškį, A.J.Slaughteris – dar vieną, tad priekyje jau buvo lenkai (35:33), o pastarasis dar stojo mesti ir trijų baudų po M.Kalniečio pražangos – 38:35.

Tiesa, jis pats vėliau lygino rezultatą (40:40), bet neilgam – 45:42. Po dviejų kėlinių Lietuva pirmavo 46:45.

Po didžiosios pertraukos lietuvių situacija ėmė gerėti, labiau prie komandos puolimo prisidėjo ir Domantas Sabonis – 54:45. Tiesa, lenkai neleido mūsiškiams pabėgti (49:56), bet dviženklę persvarą galiausiai atstatė E.Bendžius – 60:49.

Į R.Jokubaičio klaidą dėjimu atsakė M.Ponitka, bet netrukus atsiėmė ir lietuvis, o po trijų kėlinių Lietuva pirmavo 62:51. Lietuviai po truputį artėjo pergalės link (70:57), o lenkams sekėsi vis sunkiau artėti.

Laikas seko ir jis buvo lietuvių sąjungininkas – D.Sabonio metimas leido mūsų rinktinei jaustis dar ramiau (81:65). Galiausiai pergalė buvo pasiekta.