14.5 C
Panevėžys
Antradienis, 28 rugsėjo, 2021

Po paskelbtų egzaminų rezultatų – Panevėžio rajone viena apeliacija

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Po paskelbtų egzaminų rezultatų – Panevėžio rajone viena apeliacija.

Paskelbus šešių valstybinių brandos egzaminų rezultatus, Panevėžio rajono švietimo įstaigos skaičiuoja pirmuosius šimtukus ir aiškinasi, kurių mokyklų abiturientams sekėsi geriausiai.

Rezultatai pakankamai geri

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Algirdo Kęstučio Rimkaus pastebėjimu, kol kas pagal šešių egzaminų rezultatus geriausiai egzaminus laikė Velžio, Krekenavos, Smilgių gimnazistai.

„Džiaugiamės mūsų mokiniais ir dėkojame mokytojams, mokyklų direktoriams už didžiulį darbą, už kūrybiškus sprendimus derinant skirtingus mokymo būdus ir metodus, už papildomas konsultacijas. Mokytojai, esant sudėtingoms aplinkybėms, padėjo pasirengti abiturientams brandos egzaminams ir pasiekti pakankamai gerų rezultatų“, – „Tėvynei“ sakė A. K. Rimkus.

K. Rimkus.

Vokiečių ir prancūzų klbos egzaminų nesirinko

Vedėjo duomenimis, šiemet rajono gimnazijas baigė 155 abiturientai. Egzaminus jie laikė 12 valstybinių ir tiek pat mokyklinių brandos egzaminų centruose.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidėjo privalomu lietuvių kalbos ir literatūros valstybiniu ir mokykliniu brandos egzaminu birželio 7 dieną ir baigėsi liepos 2 dieną fizikos valstybiniu brandos egzaminu.

Menų (laikė 24 abiturientai iš 6 gimnazijų) ir technologijų (laikė 12 abiturientų iš 3 gimnazijų) mokykliniai brandos egzaminai buvo vykdomi 2020 m. spalio 1–2021 m. gegužės 10 d. Kaip ir ankstesniais metais, nebuvo rengusių brandos darbą.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą pasirinko 110, mokyklinį – 45 abiturientai. Populiariausias valstybinis brandos egzaminas – užsienio kalbos (anglų). Jį pasirinko 124 abiturientai. Užsienio kalbos valstybinį egzaminą sudarė kalbėjimo, klausymo, skaitymo ir rašymo dalys. Jis buvo vykdomas dvi dienas.

Nedaug mažiau abiturientų laikė matematikos valstybinį brandos egzaminą – 108. Kitų egzaminų pasirinkimas mažesnis: istorijos – 48, biologijos – 49, geografijos – 22, informacinių technologijų – 15, fizikos – 12.

Dėl mažo pasirinkusiųjų skaičiaus chemijos (4 abiturientai) ir užsienio kalbos – rusų (1 abiturientas) egzaminus abiturientai laikė Panevėžio miesto savivaldybėje įsteigtuose centruose. Neatsirado norinčiųjų laikyti užsienio kalbų – prancūzų ir vokiečių – valstybinius brandos egzaminus.

Po paskelbtų egzaminų rezultatų – Panevėžio rajone viena apeliacija.

Geografiją ir chemiją išlaikė visi

Pasak A. K. Rimkaus, kol kas pagal šešių egzaminų rezultatus geriausiai sekėsi Velžio, Krekenavos, Smilgių gimnazistams.

Panevėžio rajone lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą laikė 110 abiturientų. Iš jų 12 egzamino neišlaikė, pateikta viena apeliacija. Velžio ir Smilgių gimnazijų abiturientų įvertinimų vidurkis didesnis nei šalies. Šio egzamino Paįstrio Juozo Zikaro ir Raguvos gimnazijų abiturientų įvertinimų vidurkiai nedaug atsilieka nuo šalies. Rajone už gimtosios lietuvių kalbos žinias šimtuką pelnė vienas abiturientas iš Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos.

Matematikos egzamino rajone neišlaikė 12,9 procento moksleivių, tai yra mažiau nei šalyje. Geografijos egzaminą įveikė visi rajono abiturientai, o Paįstrio, Raguvos, Krekenavos, Smilgių mokyklų abiturientų įvertinimai aukštesni nei šalies balų vidurkis.

Chemijos egzaminą rajone laikė keturi abiturientai ir visi jį įveikė. Informacinių technologijų egzamino neišlaikė du, tačiau Velžio ir Krekenavos gimnazistų balų vidurkiai aukštesni nei Lietuvos, o Velžyje gautas ir šimtukas.

Biologijos egzamino neišlaikė trys rajono abiturientai, tačiau Velžio, Krekenavos ir Ramygalos gimnazistų vidurkiai aukštesni nei šalies.

Anglų kalbos egzaminą išlaikė visi 124 abiturientai. Šio egzamino Velžio gimnazijos abiturientų įvertinimų vidurkis didesnis nei šalies. Istorijos egzaminą išlaikė visi 48 abiturientai. Istorijos egzamino Raguvos, Velžio, Paįstrio gimnazijos abiturientų įvertinimų vidurkis didesnis nei šalies. Fizikos egzamino neišlaikė 2 abiturientai. Šio egzamino Velžio gimnazijos abiturientų įvertinimų vidurkis didesnis nei šalies.

Kviečia pusryčiauti

Jau rytoj, liepos 26 d., Bistrampolio dvare organizuojami tradiciniai Panevėžio rajono mero pusryčiai, kurių metu bus pasveikinti geriausiai egzaminus išlaikę  abiturientai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda siūlo kelti egzaminų kartelę viduriniam išsilavinimui ir priimant į aukštąsias

confident-noyce

Ministerija ruošia pokyčius mažinti rizikas užsieniečių egzaminuose

confident-noyce

Dėl brandos egzaminų pateiktos 542 apeliacijos – perpus mažiau nei pernai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau