Po interpeliacija Panevėžio miesto merui pasirašyti neišdrįso socialdemokratas P. Vadopolas

Buvo tikimąsi, kad teikimą pasirašys ir socialdemokratas Povilas Vadopolas. Neoficialiomis žiniomis, politikas esą, paprašė paros apmąstymams.

Naujienų portalas JP jau rašė, kad Panevėžio miesto 514-asis gimtadienis bus įsimintinas. Mat Panevėžio Tarybos opozicija, nelaukdama penktadienio, jau pradėjo procedūrą, ir šiandien, prieš 11 val., miesto Savivaldybės Dokumentų valdymo poskyriui įteikė teikimą dėl mero Ryčio Mykolo Račkausko įgaliojimų netekimo. Teikimą pasirašė 11 Tarybos politikų. 

Tiesa, buvo tikimąsi, kad teikimą pasirašys ir socialdemokratas Povilas Vadopolas. Neoficialiomis žiniomis, politikas esą, paprašė paros apmąstymams.

Vakar JP kalbintas Panevėžio meras R. Račkauskas teigė, kad teikimas atitinkamai charakterizuoja opoziciją.

Teikimas užregistruotas

Teikimą dėl mero įgaliojimų netekimo procedūros pradėjimo jau pasirašė 11 iš 31 tarybos politikų.

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) narys Vitalijus Satkevičius naujienų portalui JP patvirtino, kad teikimas užregistruotas savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo poskyryje.

Opozicija R. Račkauską kaltina pažeidus tarybos nario priesaiką. Teikime minimas ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas, kad Panevėžio miesto meras supainiojo interesus, kai nenusišalino nuo sprendimų dėl kelių projektų, kuriuos rengė ir jo sūnus.

Nemėgsta interpeliacijų

Tarybos narys P. Vadopolas naujienų portalui JP aiškino, kodėl nepasirašė teikimo.

„Neturėjau laiko. Ne Panevėžyje esu. Skambino man ir informavo apie teikimą. Kita vertus, jei jau dokumentą užregistravo Savivaldybėje, tai pilnai gal užtenka ir 11 parašų. Mano galva, mano parašas įtakos jau neturės. Pasikartosiu, kad dėl parašo reikia pasikonsultuoti su savais žmonėmis. Be to, negaliu dokumento pasirašyti jo nematęs. Kitas dalykas, nemėgstu interpeliacijų, nes politinis nestabilumas nenaudingas miestui“, – kalbėjo P. Vadopolas.

Meras turi nuodėmių

Anot socialdemokrato, sudėtinga versti iš posto tiesiogiai žmonių išrinktą merą.

„Tai tas pats, kaip medžioklėje nepataikyti į plėšrūną, kuris gali ir po to sudraskyti. Nesutinku su mero pasakymu, kad opozicijos interpeliacija – trukdys. Panevėžio meras turi nuodėmių, galbūt interpeliacija bus jam kaip šaltas dušas ir pradės dirbti“, – tėviškai grūmojo pirštu buvęs meras P. Vadopolas ir kvietė valdančiąją daugumą darbuotis miesto labui, o ne puikuotis.

Galėjo palaukti

Vakar kalbintas Panevėžio meras R. Račkauskas naujienų portalui JP sakė, jog nuoširdžiai nustebo išgirdęs apie paruoštą Tarybos opozicijos kirtį.

Panevėžio meras R. Račkauskas sakė, jog nuoširdžiai nustebo išgirdęs apie paruoštą Tarybos opozicijos kirtį.

„Nežinojau, kad rengiama tokia procedūra. Antra vertus, procedūra pagal reglamentą bus ilga. Beje, opozicija galėjo palaukti, kaip baigsis Vyriausios tarnybinės etikos komisijos sprendimo procesas. Jis dar nesibaigė – šią savaitę bus apskųstas. Man atrodo, kad opozicija elgiasi desperatiškai ir nekantriai. Kitas dalykas, opozicijos priimtas sprendimas – įteikti teikimą dėl nepasitikėjimo manimi miesto gimtadienio renginių metu – charakterizuoja juos ir trukdo miestui“, – įtikinamai kalbėjo meras.

R. Račkauskas jokiai partijai nepriklauso, jis savivaldos rinkimuose dalyvavo kaip visuomeninio rinkimų komiteto „P.Urbšys už sąrašą „KARTU“ narys. Frakcija „Kartu“ Panevėžio miesto savivaldybės taryboje turi aštuonis atstovus.

Sudėtinga procedūra

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, mero atstatydinimo procedūrą galima pradėti, jeigu jis sulaužė priesaiką arba nevykdo įstatymuose nustatytų įgaliojimų. Iniciatyvą turi pareikšti ne mažiau kaip trečdalis savivaldybės tarybos narių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dovana miesto gimtadienio išvakarėse – opozicijos interpeliacija Panevėžio merui

Įteisinus tiesioginius merų rinkimus buvo apsunkinta jų pašalinimo iš pareigų procedūra – nebeužtenka tarybos narių balsavimo, būtina Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išvada. Jeigu teismas nusprendžia, kad priesaika nebuvo sulaužyta, įstatymai nepažeisti, atstatydinimo procedūra nutraukiama. Jeigu padaroma priešinga išvada, savivaldybės taryba trijų penktadalių tarybos narių balsų dauguma priima sprendimą, kad meras neteko savo įgaliojimų. Pritrūkus balsų, meras lieka poste.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kandidatai į mero kėdę Panevėžyje: rungiasi visi miesto vadovai

confident-noyce

Panevėžio meras R. Račkauskas: „Panevėžys tampa vis patogesnis – gyventi, dirbti, mokytis“

confident-noyce

Seime – parlamentarų užuominos apie antrąją interpeliaciją žemės ūkio ministrui K. Navickui

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau