Po gatvių remonto Panevėžyje – skęsta įvažos į kiemus

Po gatvių remonto Panevėžyje – skęsta įvažos į kiemus

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO nuotr.

Panevėžyje suremontavus Kosmonautų gatvę, įvaža į uždarą kiemą ties 10-uoju pastatu, po lietaus skęsta, vanduo užlieja uždarame kieme esančius pastatų rūsius, patį kiemą. Į jį nebegali įvažiuoti nei pastatų savininkai, nuomininkai ir klientai – pastatuose įsikūrusios paslaugas teikiančios įstaigos.  

Kosmonautų gatvės 10-ojo pastato savininkai kreipėsi į Panevėžio miesto savivaldybę su prašymu sutvarkyti įvažiavimą į uždarą kiemą. Jie nurodo, kad įvažiavimą, kadangi kaip ir visos miesto gatvės jis priklauso Savivaldybei, privalo ir remontuoti Savivaldybė.

BIC

Prašo pagalbos

Prašyme Savivaldybei nurodoma, kaip įvažiavimas prie pastato Kosmonautų g. 10 pavirto neįvažiuojamas:

„Sutvarkius ir iškėlus Kosmonautų gatvę, įvažiavimas nebuvo sutvarkytas ir pagal gatvės lygį atsidūrė dar žemiau, vanduo nuo gatvės dar labiau renkasi į įvažą. Po didesnio lietaus iš duobių vanduo pradeda bėgti ir į šalia esančio pastato rūsį, gadindamas pastato pamatus, o važiuojant į kiemą gadinami ir automobiliai. Įvažiavimui stipriai buvo pakenkta ir po „Lidl“ parduotuvės statybų bei šalia prekybos centro įrengus automobilių stovėjimo aikštelę. Tuomet įvažiavimu naudojosi statybinis sunkiasvoris transportas ir išmušė įvažoje duobes, suardė asfalto dangą.“

Įrašė į eilę

Kosmonautų g. 10 pastato savininkai ir nuomininkai gavo atsakymą iš Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Rimanto Paužos. Jame aiškinama, kad „prašymas dėl vidaus kelio (įvažos) remonto bus įtrauktas į Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus sudarytą sąrašą, kuris bus koreguojamas 2019 metais“.

Be to, atsakyme užsiminta, kad „objektu remonto darbai jau suplanuoti ir vykdomi pagal nustatytą eiliškumą, todėl prašymas dėl vidaus kelio (įvažos) remonto darbų bus svarstomas kitais metais, jei kitų metų Savivaldybės biudžete bus skirtos lėšos vidaus kelių (įvažų) remontui šalia įstaigų, įmonių teritorijų“.

R. Pauža.

Atliekoms tvarkyti – įstatymai

Naujienų portalui JP Savivaldybės administracijos direktorius R. Pauža aiškino, kad vidaus kelių ir įvažų remontui šalia įstaigų, įmonių yra sudaryta eilė.

„Paprasčiausiai yra eilė. Mieste yra ir daugiau, ne tik prie Kosmonautų g. 10-ojo pastato įvažos. Viskas tvarkoma pagal galimybes – įvertinus situaciją. Beje, eilių sąrašai kasmet yra tikrinami ir tikslinami po biudžeto patvirtinimo“, – sakė jis, o pasiteiravus, ar negalima pataisyti įvažos, užpilant statybinėmis atliekomis iš šiuo metu remontuojamų gatvių, atsakė:

„Atliekų panaudojimas turi savo tvarką. Jos yra utilizuojamos ir negalime jų panaudoti kitaip. Yra tvarka, nors žmonėms atrodo, kad statybines atliekas galime naudoti ūkiškiau. Savivaldybė elgiasi pagal įstatymus. Atliekas utilizavus reikia priduoti dokumentus apie sunaikinimą. Jų supilti ir išlyginti įvažos negalime. Kosmonautų gatvės 10-ojo pastato savininkai ir nuomininkai turi kantriai laukti eilės. Niekas nebėgs ir netvarkys vidaus gatvės atkarpos vos gavus prašymą tvarkyti.“

Lėšų vis daugiau

Pasak administracijos direktoriaus R. Paužos, lėšų įvažoms tvarkyti kasmet skiriama vis daugiau.

„Šiemet gavome įvažoms remontuoti apie 250 tūkst. eurų. Papildomai buvo skirta dar ir išviso įvažoms remontuoti turėjome beveik 410 tūkst. eurų. Tai beveik pusę milijono eurų. Tačiau mieste įvažų yra ne tik prie įstaigų, bet ir prie daugiabučių gyvenamųjų namų. Visiems reikia ir tos sumos remontui susidaro nemažos“, – teigė valdininkas.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.