Po gaisro Panevėžio rajone sodybose beliko tik kaminai ir degėsių krūvos

Po gaisro Panevėžio rajone sodybose beliko tik kaminai ir degėsių krūvos

JP / JP, PAGD nuotr.

Vakar šalyje siautęs vėjas ir žolės degintojai supleškino 5 pastatus Panevėžio rajone, 4 – Rokiškio rajone ir per 20 ha miško Mažeikių rajone. Nedaug trūko, kad liepsnos būtų pasiglemžusios pusę Panevėžio rajono Glitėnų kaimo. Apie 13 val. kilęs didžiulis gaisras buvo suvaldytas tik ugniagesių gelbėtojų operatyvumo ir profesionalumo dėka.

Deja, jiems atvykus jau liepsnojo 2 gyvenamieji namai ir 3 ūkiniai pastatai. Kas įžiebė gaisrą, dar tiriama, tačiau spėjama, kad greičiausiai patys gyventojai, neatsargiai degindami žolę ar šiukšles.

BIC

„Dėl didelio vėjo ugnis per žolę ir net per kelią persimetė prie gyvenamojo namo ir ūkinio pastato, nuo jų – prie kito gyvenamojo namo ir ūkinio pastato, jau degė ir žmogaus, kurio teritorijoje kilo gaisras, ūkinis pastatas. Atvykę ugniagesiai pirmiausia stengėsi atkirsti kelią ugniai, kad ji neišplistų į dar vieną sodybą. Iki artimiausio pastato buvo likęs tik pusmetris… Tačiau nuo ugniagesių atvykimo momento ugnis jau nebepasiglemžė nė vieno pastato“, – sakė Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Rudys.

Ugniagesiai išgelbėjo 7 gyvenamuosius namus ir 1 gamybinės paskirties pastatą. Pasak A. Rudžio, jeigu ugniagesiai būtų atvykę vėliau ar būtų pasikeitusi vėjo kryptis, būtų sudegę pusė kaimo ir gaisro nuostoliai būtų buvę dar didesni.

„Džiugu, kad gaisrą padėjo gesinti ir ūkininkai, kurie čia atgabeno traktorius su vandens cisternomis. Gaisrą gesino 8 gaisrinės autocisternos, 16 Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir 18 Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių. Į tarnybą buvo sukviesti ir tą dieną nedirbantys ugniagesiai, kurie budėjo mieste, nes ir be šio gaisro buvo labai daug iškvietimų“, – sakė valdybos viršininkas.

„Šitokio didelio gaisro per savo 25-erius tarnybos metus neatsimenu. Stebina žmonių neatsakingumas tokiu sausu ir vėjuotu oru deginti žolę, kurti laužus, nepagalvojant, kad gali supleškinti ne tik savo, bet ir kaimynų namus. Todėl noriu dar kartą įspėti gyventojus, kad nedegintų žolės, šiukšlių, nekurtų laužų, nepaliktų be priežiūros šašlykinių, nes gaisro nuostoliai gali būti neprognozuojami,“ – sakė A. Rudys.

A. Rudys.

Vakar Rokiškio rajone, Uvainių kaime, nuo žolės užsiliepsnojo 4 pastatai. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė gyvenamasis namas, ūkinis pastatas, garažas ir pirtis. Gaisro metu jie sudegė. Ugnis išplito ir į mišką. Keliose vietose išdegė 65 arai miško.

Apie 13 val. Mažeikių rajone, Užlieknės kaime, degė Jonaičių miškas. Atvykus ugniagesiams, keliose vietose degė miško paklotė. Iš viso išdegė 21,5 ha miško paklotės. Gaisrą, be ugniagesių, gesino 20 miškininkų su traktoriumi ir viena gaisrine cisterna bei 20 gyventojų. Vandenį gaisrui malšinti teko atsivežti iš už 500 m esančių vandens telkinių. Gaisras buvo lokalizuotas 18.25 val., tačiau jame liko budėti Sedos ugniagesių komandos ugniagesiai ir miškininkai. 00.40 val. gaisravietėje atsinaujinus degimui, buvo išsiųstos Viekšnių ir Balėnų ugniagesių komandos. Nedidelis gaisro židinys buvo užgesintas parankinėmis priemonėmis.

Dar 2 ha miško išdegė Mažeikių rajone, Geidžių kaime. Gaisrą Žalionės miške ugniagesiams taip pat padėjo gesinti 20 miškininkų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.